Skip to content

Młodość – czy na pewno najwspanialszy okres w życiu?
Młodość to najprzyjemniejszy okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może najpewniej jedynie okres dzieciństwa, dodają inni. Młodość to czas beztroski, tak jakby już nie jesteśmy dziećmi, mamy zobowiązania, na przykład, szkolne, ale nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu naszej rodzinie, o zatrudnienie czy przyszłą emeryturę. Ciągle wspierają nas rodzice dając nam wszystko co, niezbędne do życia. Czy jednakowoż młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.

Młodość to najlepszy okres w życiu, myśli wiele osób. Zagrozić mu może najpewniej tylko dzieciństwo, dodają pozostali. Młodość to czas beztroski, niby już nie jesteśmy dziećmi, mamy obowiązki, na przykład, edukacyjne, ale nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu naszej rodzinie, o zatrudnienie czy przyszłą emeryturę. Ciągle wspierają nas rodzice zapewniając nam wszystko co, najbardziej konieczne do życia. Czy jednak młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.

To czas buntowania się,

nastolatki

Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,

niespełnionych miłości, przyjaźni, jakie przeradzają się we własne przeciwieństwo, to czas szkoły, dziwnych, wymuszonych przez szkołę obowiązków, to czas imprez i szpanu, okres, ażeby się pokazać, nie zawsze najmądrzej… W tym czasie najbardziej znamienny jest pierwszy na liście – bunt. Czym jest, jak możemy go określić? Wydaje się, że buntowanie się jest wszystkim, staje się niejako pewną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, determinuje wszystko, relacje z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych osób.

Nie pozostawia obojętnie nikogo, bo nawet jeśli ktoś jest dosyć spokojny, tak cichy, iż mówi się o nim : „jaki grzeczny”, to tak naprawdę w środku, w jego wnętrzu mają miejsce nieodwracalne zmiany. Taki młody człowiek nie buntuje się „na zewnątrz”, on na przykład „zawala” szkołę, ma zepsute kontakty z rodzicami czy z rodzeństwem – to zakamuflowany bunt.

Kolejnym poważnym problemem są kontakty z płcią przeciwną.

Nieprawdopodobnie pasjonujący artykuł, czyż nie? Jeżeli też tak uważasz, to wejdź odmienne pomocne materiały, które pochłoną Cię totalnie.

Niespełnione miłości w tym czasie są szczególnie dotkliwe, gdyż nie mamy w tak młodym wieku jeszcze prawidłowo rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w kolejnych latach, w trakcie bardziej ustabilizowanego życia. Czasami młodej osobie się wydaje, że to koniec, że ten człowiek (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, że właściwie jeśli nie ona czy on, to nie ma po co żyć. I tak właściwie często to się kończy, odebraniem sobie życia.

Trzecim bardzo poważnym problemem jest kwestia… wyglądu. Wiadomo, wyglądać cool to bardzo ważne, lecz problem mają osoby wytykane palcami przez to, iż mają jakieś wady zewnętrzne.

Jeśli dokładnie pragniesz poznać dane na przedstawiany temat, to obowiązkowo zajrzyj na serwis internetowy. W tamtym miejscu są przykuwające wzrok wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

Wielu młodych ludzi jest bezlitosnych w tym temacie. Jakie mogą być to problemy? Weźmy dwa jakże błahe, lecz które przeszkadzają w normalnych relacjach z rówieśnikami: otyłość i pryszcze. Wiadomo, że można znaleźć specjalistę, aby pokonał tę przypadłość (na przykład wpisując w wyszukiwarkę polecany dermatolog z Wawy lub okolic), lecz kwestia też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodych ludzi ta kwestia jest jeszcze bardzo ograniczona.