Skip to content

Kiedy po jakimś urazie musisz wrócić szybko do zdrowia, zdecyduj się na profesjonalną rehabilitację z pomocą specjalisty
Choroby i wypadki przytrafiają się ludziom każdego dnia, czasami mimo wszystko okazują się na tyle poważne, że potrafią odcisnąć swe piętno na ciele i sprawić, że straci ono swoją normalną formę. W takich wypadkach pomocna okaże się rehabilitacja. Należy podjąć ją pod nadzorem specjalisty, by być pewnym optymalnych efektów.

Urazy i wypadki przytrafiają nam się każdego dnia, czasami jednakże bywają na tyle znaczne, że potrafią odcisnąć swe piętno na ciele oraz sprawić, że utraci ono swoją normalną formę. W takich wypadkach pomocna stanie się rehabilitacja. Warto podejmować ją pod okiem specjalisty, aby być pewnym doskonałych efektów.

Rehabilitacja niezastąpiona w wielu wypadkach

Rehabilitacja bywa procesem mającym za zadanie przywracać organizmowi optymalną kondycję oraz przywracać do całkowitej sprawności. Bywa ona konieczna w wypadku, kiedy ktoś przeżyje wypadek, trudny uraz albo wraca do formy po chorobie bądź operacji. Na rehabilitację składa się cykl różnych działań, a jej przebieg określa lekarz, szacując potrzeby oraz możliwości konkretnego organizmu. Nie wolno samemu podejmować takich zabiegów, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić oraz uszkodzić słabe mięśnie lub stawy.

Jak wygląda rehabilitacja?

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Zabiegi rehabilitacyjne obierają wyjątkowo zróżnicowaną postać, wszystko zależne staje się od rodzaju urazu oraz sił pacjenta. W wypadku urazów narządów ruchu niezbędna jest fizjoterapia, na którą składa się wiele działań, na przykład: hydroterapia, ergoterapia, kinezyterapia oraz – rzuć okiem – dużo odmiennych form terapii. Cenioną postacią rehabilitacji jest również masaż leczniczy. W wypadku skutecznej rehabilitacji bardzo istotna staje się regularność działań, więc kiedy rozpoczyna się już działania rehabilitacyjne, nie można ich bagatelizować i zaniedbać. Więcej w temacie: tu.

Masaż wykorzystywany w rehabilitacji

W rehabilitacji narządu ruchu bardzo często wykorzystuje się profesjonalne masaże lecznicze. Masażysta przeprowadza wskazane ruchy dłoni, dopasowując się do rozkładu mięśni, tkanek i naczyń krwionośnych i limfatycznych. Masaż daje wiele korzyści. Usprawnia krążenie, niweluje napięcie w mięśniach, jak też łagodzi ból oraz uczucie stresu. Ten model rehabilitacji bywa zalecany nierzadko osobom borykającym się ze schorzeniami kręgosłupa i kończyn. Należy wspomnieć, że tego rodzaju masaże musi wykonywać jedynie doświadczony masażysta, specjalizujący się w masażu leczniczym. Wśród masaży spotyka się dużo odmian, a specjalista potrafi dopasować ten najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta.