Skip to content

Najważniejsze zasady dbania o swój wzrok, jakie są obecnie sposoby na leczenie schorzeń oczu.
Wzrok jest dla każdego chyba najważniejszym zmysłem, w praktyce większość bodźców z otoczenia odbiera się właśnie za pomocą oczu. Osoby, które nie widzą, są w pewnym sensie nieobecne w społeczeństwie, zwłaszcza w Polsce, gdzie niepełnosprawni mają bardzo pod górkę. Dlatego też w interesie każdej osoby jest dbanie o oczy, tak żeby mogły one służyć możliwie długo.

Wzrok jest dla ludzi najważniejszym zmysłem, tak naprawdę większość bodźców z otoczenia jest odbierana właśnie za pomocą oczu. Osoby, które nie widzą, są w pewnym sensie nieobecne w społeczeństwie,szczególnie w naszym kraju, gdzie osoby niepełnosprawne mają bardzo pod górkę. Z tego też powodu w dobrze pojętym interesie każdej osoby jest troska o swoje oczy, tak żeby mogły one służyć możliwie długo.

dowiedz się więcej
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy do minimum ograniczyć korzystanie z komputerów i oglądanie telewizji, bo właśnie przez to najbardziej męczy się wzrok. Ważne jest również uczenie się, czytanie i pracowanie przy dobrym oświetleniu, ma to szczególne znaczenie przy osobach które będą musiały przesiadywać przy niepoprawnie oświetlonym biurku przez cały dzień. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednie odżywianie się i używanie płynów do nawilżania, one także mają spory wpływ na kondycję wzroku. No i pozostaje najważniejsza rzecz, czyli regularne badanie oczu u okulisty, podczas którego można będzie wykryć wszelkie choroby i wady.

Wielu kłopotom ze wzrokiem można zapobiec przez odpowiednią profilaktykę, z kolei inne mogą się pojawić u każdego, gdyż są spowodowane na przykład wiekiem. Do takich chorób zalicza się na przykład zaćma, polegająca na mętnieniu soczewki (rajsoczewek.pl).

Na szczęście choroba ta jest obecnie całkowicie uleczalna, a przeciętna operacja na zaćmę nie jest zabiegiem jakimś bardzo niebezpiecznym czy skomplikowanym – dowiedz się więcej na temat operacji na zaćmę. Polega ona na wymianie uszkodzonej soczewki (www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) na sztuczną, i obecnie wykonuje się ją praktycznie rutynowo. Duże znaczenie podczas profilaktyki i leczeniu chorób wzroku mają również nowoczesne techniki używające laserów. Przez ich użycie można precyzyjnie operować na wybranych fragmentach oka, z dokładnością niemożliwą do uzyskania w przypadku mechanicznych metod. Bardzo popularna jest na przykład laseroterapia siatkówki, zabieg ten daje możliwość leczenia wielu schorzeń związanych właśnie z tą częścią oka. Dzięki użyciu lasera otrzymuje się świetne wyniki przy dużej ilości problemów z oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*