Skip to content

Herbata – jakie są jej najważniejsze właściwości i które rodzaje wyróżniają się obecnie największą popularnością?
Herbata jest kategorycznie jednym z najbardziej popularnych napojów spożywanych na świecie. Dostępnych jest sporo gatunków herbat, jednak w Polsce nadal największym zainteresowaniem cieszy się herbata czarna.

Herbata jest bezwzględnie jednym z najbardziej popularnych napojów spożywanych na świecie. Dostępnych jest sporo gatunków herbat, jednak w Polsce w dalszym ciągu największą popularnością odznacza się herbata czarna.

kliknij link

Autor: Tom Godber
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, że sam smak napoju jest uzależniony nie tylko od gatunku, ale także od sposobu parzenia herbaty. Podstawowe znaczenie ma też jej jakość. Dziś na rynku istnieją specjalne sklepy, w których różne rodzaje herbat można kupić na wagę. Jest to świetna alternatywa dla prawdziwych smakoszy. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się czerwona herbata.

Przejdź na stronę twórcy – tam znajdziesz masę ciekawych wiadomości, które rozszerzą Twoją wiedzę na zaprezentowany tu świeży temat.

Jej smak jest dosyć (na tej stronie) specyficzny, jednakże ma ona wiele bardzo korzystnych właściwości. Wskazuje się chociażby jej rolę wspierającą w procesie odchudzania. Herbata czerwona jest sprzedawana zazwyczaj w kostkach sprasowanych liści.

Herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®

Każda kostka może być zaparzona nawet parę razy. Istotne jest, by czerwonej herbaty nie słodzić, ponieważ wtedy będzie mogła ona w pełni zadziałać. Kategorycznie, jednym z najbardziej popularnych rodzajów herbaty jest herbata zielona, mająca właściwości prozdrowotne, na przykład oczyszczające organizm z niebezpiecznych toksyn. Naturalnie, w miarę możliwości dobrze jest wybierać herbatę liściastą, a nie tę w torebkach, gdyż wtedy ma się pewność, że jest to herbata świetnej jakości. Najbardziej powszechna jest jednakowoż herbata czarna, proponowana w paru odmianach. Najmniej polecanym jej rodzajem jest tak zwany pył herbaciany. Z tego materiału produkowana jest herbata ekspresowa.

Sporo osób pije herbatę białą, która jest wytwarzana z nierozwiniętych pączków. Ta delikatna w smaku herbata jest dosyć droga. Ciekawym rodzajem herbat są herbaty aromatyzowane, produkowane przez zmieszanie herbaty z odpowiednim aromatem. Bardzo często w takich herbatach można spotkać chociażby płatki kwiatów. Reasumując, rodzajów herbat oferowanych na dzisiejszym rynku jest bardzo dużo. Do najpopularniejszych gatunków należy herbata czarna, zielona, czerwona oraz biała. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również herbata ulung, często określana mianem niebieskiej i herbata żółta. Wybór jest różnorodny, tym samym każda osoba może odszukać rodzaj herbaty, który będzie jej smakował.