Skip to content

Hialuronidaza zwiększa przepuszczalności tkanek
Hialuronidazy są grupą enzymów nader szeroko rozpowszechnioną w naturze. Zalegają w wielu mikroorganizmach, skorupiakach, owadach i kręgowcach. Dodatkowo enzymy z rodziny hialuronidaz tworzą niezwykle znaczący szczegół toksyn węży, jaszczurek, czy pszczół. Hialuronidazy pochodzące z różnych źródeł, różnią się masą cząsteczkową, i mechanizmem działania.

Hialuronidazy są gromadą enzymów niesłychanie szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Zalegają w wielu mikroorganizmach, skorupiakach, owadach i kręgowcach. Ponadto enzymy z rodziny hialuronidaz tworzą bardzo ważny pierwiastek toksyn węży, jaszczurek, czy pszczół. Hialuronidazy wywodzące się z rozmaitych źródeł, różnią się masą cząsteczkową, i mechanizmem postępowania.

Enzym hialuronidaza występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Dzięki swoim właściwościom dyfuzyjnym, hialuronidaza rozkłada kwas hialuronowy, jaki jest naczelnym łącznikiem śródbłonka naczyń krwionośnych. Dodatkowo, wpływa na podwyższenie przepuszczalności ich ścian. Pozytywnie wpływa na resorpcję, hamuje obrzęki i wysięki.

hialuronidaza

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Hialuronidaza jest enzymem z gatunku hydrolaz, który przetrawia włókna kwasu hialuronowego. Jej właściwości odgrywają znaczącą funkcję w kuracji długotrwałej niewydolności żylnej. Leczenie żylaków jest wykonalne wyłącznie we wczesnym etapie schorzenia. Im mniejsze przekształcenia chorobowe, tym większe i szybsze możliwości wyleczenia. Nieleczone, mogą przyczynić się do wielu kłopotów zdrowotnych.doczytaj (sprawdź)Dzisiaj zastosowanie hialuronidaz w medycynie, opiera się zazwyczaj na powiększeniu w praktyce klinicznej hialuronidazy, jaka przez wiele lat były gromadą niedocenianych i słabo określonych enzymów. Terapia hialuronowa wzmaga przepuszczalności tkanek łącznych, co owocuje łatwiejszą i szybszą dyfuzją podawanych parenteralnie lekarstw. Hialuronidaza jest zwana faktorem rozprzestrzeniania, bowiem ułatwia przenikanie bakterii z punktu skażenia w głąb skóry i tkanki podskórnej.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www ma wyłącznie potrzebne fakty, które na pewno Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest na niego wejść.

Dzięki tym właściwościom upraszcza także rozprzestrzenianie się podanych lekarstw. Jak okazują badania, w terapii, nie zawsze są pożądane, bowiem niektóre preparaty farmakologiczne stosowane w leczeniu owego schorzenia, takie jak abstrakt z kasztanowca, bądź rutyna i jej pochodne, hamują czynność owego enzymu. Ze względu na uczestnictwo w wielu biologicznych procedurach, hialuronidazy są spostrzeżone jako markery rozpoznawcze, również możliwy cel terapeutyczny..