Skip to content

Hipoterapia w stadninie koni
Konie to wspaniałe zwierzęta. Sporo osób kocha wyścigi konie. Nie można dziwić się tym ludziom. Konie w czasie wyścigów pokazują wyżyny swojej mocy i pokazują jak silne są i jak wiele potrafią, jeżeli są odpowiednio prowadzone. Spora część stadnin koni jest prowadzona przez osoby kochające jeździectwo. Stadnina koni to biznes, do którego poza umiejętnościami biznesowymi, musimy mieć serce. Prowadzenie stadniny koni wymaga cierpliwości i wiadomości na temat koni. Stadnina pozwala na naukę jazdy, ale też w większych stadninach organizuje się zawody.

Konie to piękne zwierzęta. Wiele osób uwielbia wyścigi konie. Nie można dziwić się tym ludziom. Konie w czasie wyścigów pokazują wyżyny swojej energii i ukazują jak silne są i jak dużo potrafią, jeżeli są dobrze prowadzone. Wiele stadnin koni jest prowadzonych przez osoby kochające jeździectwo. Stadnina koni to biznes, do którego poza umiejętnościami biznesowymi, musimy mieć serce. Taka stadnina wymaga wysiłku i informacji na temat koni. Stadnina pozwala na naukę jazdy, ale też w dużych stadninach organizowane są zawody.

koń

Źródło: flickr.com
Część stadnin, przygotowuje swoje konie do rehabilitacji. Zwierzak w stadninie musi być nie tylko wypielęgnowany, czyli dobrze odżywiony i czysty, ale również musi być umiejętnie uczony. Jeśli w stadninie koni nie ma człowieka, który umie ułożyć konia, to zwierzęta jak i pracownicy i klienci, będą się w takiej stadninie jedynie męczyły.

Rehabilitacja dobra na ogrom problemów

W dzisiejszych czasach zwraca się uwagę na to, co jest nie do końca uwarunkowane logicznym myśleniem. Tak, więc razem z farmakologicznymi sposobami leczenia dodaje się naturalne metody. Korzysta się z dobrodziejstw przyrody, do której zalicza się między innymi zwierzęta. W wielu stadninach koni jest prowadzona hipoterapią. Jest to rehabilitacja, która ma pomóc osobom niepełnosprawnym umysłowo ale też fizycznie. Jazda konna ma ogromny wpływ na narządy ruchu, jak również na układ nerwowy. Hipoterapia opisana na serwisie .

koń

Autor: David Bergin
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy są sklep rehabilitacyjny internetowy umysłowo uspokajają się podczas jazdy konnej. Poprawia się również ich tężyzna fizyczna. A ludzie, którzy na przykład po wypadku borykają się z problemami z poruszaniem, też dzięki jeździe konnej wzmacniają sprawność swoich mięśni. Hipoterapia to ten rodzaj rehabilitacji, która po pierwszym spotkaniu z koniem sprawia, że pacjent wyczuwa różnicę. Nie jest to oczywiście wspaniałe uzdrowienie, ale konie rzeczywiście są w stanie ukoić nerwy pacjenta. Konie wyczuwają strach, dlatego musimy się uspokoić, zanim instruktor-rehabilitant wyda nam pozwolenie, by usiąść w siodle. Ludzie znerwicowani też często bywają w stadninie, bo wiedzą, że konie po prostu są w stanie uspokoić ich zszargane nerwy. Po paru sesjach rehabilitacyjnych z koniem, zachowanie pacjenta jest zupełnie inne.