Skip to content

Hurtownia biżuterii – spraw sobie odrobinę luksusu!
Istotną kwestią odróżniającą przedstawicieli homo sapiens od reszty gatunków zamieszkujących naszą planetę, oczywiście poza dominującymi na tle innych zdolnościami umysłowymi, które pozwoliły na kompletne przekształcenie Ziemi oraz dostosowanie jej do człowieczych oczekiwań, jest zamiłowanie do piękna.

Wartą zauważenia kwestią odróżniającą ludzi od reszty zwierząt zamieszkujących Ziemię, rzecz jasna poza niewątpliwie największymi predyspozycjami umysłowymi, dzięki którym byliśmy w stanie zdobyć się na całkowite przekształcenie Ziemi oraz dostosowanie jej do ludzkich wymagań, jest umiłowanie sztuki.

warto zobaczyć
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Każde zwierzę, łącznie z ludzkim, prowadzi swe życie w stronę wydania na świat dzieci oraz ciągłości gatunku. Aby to osiągnąć musimy zaspokoić swoje wszystkie podstawowe popędy, czyli potrzeba zdobywania jedzenia jak i znalezienie schronienia. Schemat jest podobny, przy czym samo jedzenie czy schronienia różnią się miedzy sobą zależnie od potrzeb konkretnego gatunku. Cywilizowani ludzie mieszkają w blokach i zaopatrują się w pożywienie w sklepach, lub zajmują się uprawą potrzebnych produktów – zobacz koniecznie.

Ptactwo buduje gniazda, by zapewnić schronienie własnemu potomstwu, które w początkowym etapie życia jest całkowicie niesamodzielne oraz polują na owady, inne zwierzęta kopią jamy w ziemi bądź wykorzystują naturalne jaskinie jako swoje schronienie.

Masz chęć zgłębić większą ilość tego typu materiałów? Jeśli tak, to zobacz to uzupełniające info, ponieważ również Cię z pewnością zaintryguje.

Pod wieloma względami jesteśmy do siebie wyraźnie podobni. Nie ulega wątpliwości, że jednak istnieją widoczne różnice. Zjawiskiem ,które występuje tylko i wyłącznie w ramach naszego gatunku jest miłość do tego, co estetyczne.

Jak sugerują historycy, ludzie wykazywali potrzebę bliskości z pięknem już w prehistorii. Według archeologów pierwsza odnaleziona błyskotka ma przeszło 100 000 lat. Rzecz jasna w ówczesnych czasach nie istniała żadna hurtownia biżuterii, wszystkie ozdoby musiały zatem być wykonywane własnoręcznie. Wyraźnie świadczy to o bardzo silnej potrzebie ozdabiania swojego ciała i czerpaniu z tego satysfakcji.

Skoro początki jubilerstwa sięgają aż tak zamierzchłych czasów trudno się dziwić, że i we współczesnym świecie ozdabianie ciała jest czymś tak istotnym dla ludzi. Postęp sprawił, iż wyroby jubilerskie w współczesności są o wiele bardziej dekoracyjne niż te prehistoryczne, wykonane z kości czy kamieni. Szeroki wybór licznych butików i różnorakich punktów typu hurtownia srebra sprawia, że praktycznie każda z kobiet może wybrać dla siebie coś odpowiedniego bez obciążania zbytnio portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*