Skip to content

In vitro staje się coraz większą szansą dla wielu par
Polskie kobiety rodzą względnie mało dzieci – to niekorzystne dla choćby naszej ekonomii. Przecież ktoś powinien zarabiać pieniądze na emerytury. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest na pewno coraz bardziej powszechna wśród mieszkańców Polski bezpłodność. Naturalnie problemy z płodnością nie są nigdy tylko polską specyfiką, ale skupmy się na polskim podwórku.

Polki rodzą relatywnie niewiele dzieci – a to złe dla chociażby polskiej ekonomii. W końcu ktoś musi zarabiać na emerytury. Jedną z głównych przyczyn takowego stanu rzeczy jest niewątpliwie coraz bardziej powszechna wśród Polaków bezpłodność. Naturalnie kłopoty z płodnością nie są w żadnym razie tylko typowo polską specyfiką, lecz może się skupmy na naszym podwórku.

bank genów

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Co w takim razie poradzić parom, które kawał czasu rozmyślają o zwiększeniu własnej familii, jednakże nie mogą tego dokonać? Cóż, niemalże zawsze idzie trafić na jakieś rozwiązanie.

Jeżeli chcesz zgłębić nasz punkt widzenia, to zachęcamy Cię do przeczytania tekstu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam stale jest bieżąca notka (https://radom.centrumdemed.pl/ceny-implanty/).

W końcu bezpłodność bez cienia wątpliwości można skutecznie pokonać. Prosto to nie będzie, ale generalnie rzeczywistość jest taka, że warto walczyć o powiększenie rodziny. Dziecko powoduje, iż nareszcie będziemy lepiej się czuć – tak jakby naszym celem musi być powiększanie ludności Ziemi, choć nakazu brak. No dobrze: a więc co zaradzić tej parze, która niby nieustannie próbuje, lecz nadal bez efektów? Najbardziej istotne jest dobre myślenie, czyli należy szczerze wierzyć w odniesienie sukcesu. A poza tym, dobra dieta oraz sporo aktywności sportowej także odgrywają niebagatelną rolę.

Ciąża

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jednak należy także sięgnąć po nieco bardziej nowoczesne metody – w szczególności skuteczne jest zapłodnienie metodą in vitro (idź tutaj). Mocno kontrowersyjna technologia, ale jeżeli ktoś z nas naprawdę pragnie zwiększyć rodzinę w sumie nie powinien zwracać uwagi na opinię środowisk chrześcijańskich, które nie w każdym przypadku są wyrocznią. W końcu dzieci są najważniejsze, reszta się nie liczy.

Na nasze nieszczęście Polska nie jest nadal państwem, w którym to zabiegi in vitro są refundowane. Może to się za jakiś czas odmieni – w końcu nowy Polak to znaczący profit dla wszystkich. Zdecydowanie warto zatem zasponsorować zabieg, lecz później czerpać dużo korzyści. Może to nieco niefajnie mogło zabrzmieć, ale no takie są akurat fakty. W takim razie powodzenia w próbach powiększania własnej rodziny. Wszystko będzie OK (czytaj o badaniach prenatalnych).