Skip to content

Laptop ma wychodzić na zdrowie społeczeństwu, a nie mieć przewagę nad nim.
Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się koniecznym używaniem Internetu stale lub okresowo, aby doświadczyć jego oddziaływania albo uchronić się przykrego czucia który jest wynikiem odstawienia.

Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, objawiający się koniecznym używaniem Internetu ciągle lub okresowo, by doznać jego działania albo ustrzec się przykrego nastroju który jest konsekwencją powstrzymywania się.

Objawy uzależnienia od Internetu: kiedy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, także kiedy z niego nie korzystamy. Aby mieć satysfakcję, odczuwamy chęć korzystania z komputera coraz dłużej. Czujemy niemożność kontrolowania czasu korzystania z Internetu.

Jeżeli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment, który Ci sugeruje. Zapewne jest tym, czego już długi czas szukasz.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy usiłujemy ograniczyć używanie komputera albo całkiem z niego zrezygnować, czujemy niepokój i zdenerwowanie. Korzystamy z komputera by uciec od komplikacji lub kiedy doskwiera nam świadomość bezradności, winy, lęku albo zniechęcenia. Oszukujemy członków rodziny, aby ukryć swoje wzrastające zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szkodę lub ryzykujemy utratę znaczącego związku, zatrudnienia, szansę kształcenia lub karierę z powodu Internetu.

W takich warunkach niezbędny jest dobry psycholog, który na pewno wesprze w walkę z tym kłopotem. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej terapii pewne jest pozbycie się takich zaburzeń.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Symptomy nałogowego regulowania uczuć od sieci u dzieci są tożsame. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, podczas gdy dzień i noc gra(kliknij tutaj).

Czy chcesz poznać opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link, a z pewnością odnajdziesz tego typu informacje, które będą niesamowicie przydatne.

W czasie przeglądania stron www wpada w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spożytkowanego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet wściekłość.

Niechętnie widuje się z kolegami, nie ma przyjaciół, częściej wybiera komputer aniżeli przebywanie na podwórzu. Nie potrafi odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie dziecka od sieci, trzeba diagnozować nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako przejaw zmartwień dziecka i jego rodziny. W takiej sytuacji może pomóc terapia i sesje ze specjalistą od uzależnień.