Skip to content

Jak dobierać preparaty do pielęgnacji włosów?
Każdy z nas ma inny typ włosów. Niezwykle ważne jest zatem, żeby dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji, który będzie adekwatny do specyfiki naszych włosów. Dzięki temu będą one zadbane i piękne.
Jeśli masz tłuste włosy, warto jest stosować raczej preparaty bez sylikonu.

Każdy z nas ma inny typ włosów. Bardzo istotne jest zatem, aby dopasować idealny sposób pielęgnacji, który będzie dostosowany do rodzaju naszych włosów. Dzięki temu będą one zdrowe i piękne.
Jeśli posiadasz tłuste włosy, warto jest stosować raczej preparaty bez sylikonu.

Warto mieć na uwadze składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, ponieważ to właśnie one bezpośrednio mają wpływ na nasze włosy. Odżywki powinny być niezwykle delikatne, najlepiej stosować te z późniejszym spłukiwaniem. Każdy renomowany sklep fryzjerski w Warszawie (jak ten) ma w swojej ofercie także suche szampony, które możemy użyć w sytuacjach, kiedy nie mamy możliwości umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W sytuacji suchych włosów warto decydować się na preparaty, które poza właściwościami nawilżającymi, będą spełniały funkcje ochronne. Powinniśmy wybierać preparaty z olejkami i właściwościami nawilżającymi. Niezawodnie sprawdzą się delikatne odżywki, które należy nakładać po każdym myciu. Włosy po farbowaniu powinny być pielęgnowane z podwójną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie narusza strukturę włosa, a jeżeli oprócz tego często używamy suszarkę oraz prostownicę, możemy dodatkowo negatywnie wpływać na włosy. Po pierwsze należy pamiętać, aby nabywać tylko fachowe i wiarygodne farby do włosów. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż zwykła drogeria. Następna sprawa to właściwe szampony i odżywki, które pielęgnują nasze włosy, a równocześnie będą wpływać na trwałość koloru. W sytuacji włosów delikatnych i wypadających, trzeba decydować się jedynie nieinwazyjne kosmetyki z hurtowni fryzjerskiej. Szczególną uwagę należy zwracać na szampony i odżywki, które aplikowane są regularnie.

Warto jest zwracać uwagę nie tylko na szampony i odżywki, ale także różne inne preparaty, jakie stosujemy na naszych włosach. Sprawdźmy, czy stosowane lakiery tudzież pianki nie zawierają zbyt wielu nieodpowiednich składników.

Zaciekawił Cię ten wątek? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze newsy odkryjesz w następnym bardzo zajmującym tekście.

Idealną sytuacją jest, gdy preparaty wykorzystywane do stylizacji, mają również właściwości pielęgnacyjne. Należy także ograniczać stosowanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów czy prostownic, ponieważ one również wpływają niekorzystnie na strukturę naszych włosów.