Skip to content

Jak dobrze przygotować się do narodzin dziecka, czyli spis wyprawkowy etap po etapie
Aby właściwie przysposobić się na przybycie na świat dziecka, trzeba najpierw zrobić wcale nie drobne sprawunki. Wyprawka dla niemowlęcia i mamy dopiero co po urodzeniu dziecka niewątpliwie nie jest niska, oraz co dalej za tym idzie – nie jest także tania. Właściwie jest zatem ją rozwinąć na parę rat. Najlepiej spis zakupów podzielić według ważności oraz terminu przydatności niektórych rzeczy.

Aby starannie przygotować się na przyjście na świat dziecka, należy uprzednio zrobić całkiem nie drobne sprawunki. Wyprawka dla dziecka oraz mamy dopiero co po urodzeniu dziecka zdecydowanie nie jest mała, oraz co dalej za tym idzie – nie jest także tania. Właściwie jest zatem ją rozłożyć na trochę rat. Najlepiej listę wydatków rozdzielić podług funkcji i terminu przydatności poszczególnych rzeczy.

Bowiem na przykład kapcie dziecięce spokojnie można kupić wtedy, jak dziecko ma około 6 miesięcy, ale pieluszki bambusowe i termofor dla niemowlaka będą używane na samiuśkim początku. Pieluszki, wiadomo, służą do wielu rzeczy, termofor dla dzieci przyda się w razie bólu brzuszka, albo bolesnych kolek. O zaletach pieluch bambusowych przeczytasz na .

pieluszki

Autor: GoGreen Telas
Źródło: http://www.flickr.com

Lista zakupów jest dobrym porządkiem na zorganizowanie sobie krok po kroku tego, co trzeba przygotować przed narodzinami dziecka. Niewątpliwie na samiuśkim początku trzeba przeprowadzić gruntowny remont w domu. Natomiast gdyby nie generalny, to choć pomalować ściany, żeby odświeżyć pomieszczenie. Następnym krokiem jest zakupienie tychże największych gabarytowo produktów: łóżeczka, przewijaka, szafki na małe ubranka. Kiedy już to się ma, można powoli zaopatrywać się w poszczególne składniki wyprawka.

Ubranka dziecięce, pampersy, środki pielęgnacyjne to zasadniczo najniezbędniejsze przedmioty. Do owego przychodzą także akcesoria, jakie jak na przykład wanienka, czy ręcznik dla dziecka. I całość, która jest niepotrzebne, jednak w co mama posiada marzenie się zaopatrzyć. Nie istotne czy dla indywidualnej wygody, czy widzimisię.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt wyprawki jest niestety dosyć duży. Powinien się tego oczekiwać, na szczęście można większość kosztów rozwinąć w czasie, aby uszczerbek na oszczędnościach nie był zbyt wysoki. Ciąża jest dziewięć miesięcy, a zatem listę zakupów produktów potrzebnych od początku po urodzeniu potomka da się podzielić na dziewięć, ewentualnie osiem rat. Resztę, albo niezbędne w dalszym okresie można kupić już po urodzeniu się potomka. Niewątpliwie samo zbieranie wyprawki należy do niezwykle przyjemnych zadań. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, iż dziewczyna podczas ciąży ma syndrom wicia gniazda i każdy następny zakup z takiego miejsca jak przynosi jej wielką radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*