Skip to content

Jak dobrze zadbać o cerę?
W twoim otoczeniu mogą, lecz pewnie nie znajdują się ludzie, co generalnie nie interesują się wyglądem. Także kiedy kogoś natura nie obdarowała olśniewającą urodą, pewnie stara się robić wszystko, by prezentować się co najmniej troszeczkę korzystniej, niż gdyby niczego nie robił. Tych, co nie robią nic, mężczyzn, którzy nie golą twarzy, noszą cokolwiek, można policzyć na palcach jednej dłoni – chyba, że nie mają takiej potrzeby, bo są urodziwi od dziecka. Kobiety, jakie uważają, że ich naturalna uroda wystarcza i nie przyda się im nic więcej, właściwie nie istnieją.

Wśród twoich znajomych mogą, ale raczej nie znajdują się ludzie, którzy generalnie nie przejmują się wyglądem. Również kiedy kogoś natura nie obdarzyła piękną urodą, prawdopodobnie robi co się da, żeby prezentować się chociaż troszeczkę korzystniej, niż jakby niczego nie robił. Tych, co nie robią nic, panów, jacy nie golą twarzy, noszą byle co, da się policzyć na palcach jednej dłoni – chyba, że nie mają takiej potrzeby, bo są przystojni od dziecka. Kobiety, jakie sądzą, że ich naturalna uroda jest wystarczająca i nie trzeba im niczego ponadto, właściwie nie istnieją.

Choć ludzie mogą uparcie twierdzić, że to nie uroda stanowi o człowieku, głęboko w ludzkich instynktach utrwalone jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Zwłaszcza obecnie, gdy media promują idealny image szczupłej, młodej dziewczyny i znakomicie zbudowanego mężczyzny, jest to widoczne gołym okiem.

Nawet mężczyźni, którzy raczej znani są z znacznie mniejszej troski o swoje ciało i wygląd, niż kobiety, mają teraz w swoich szafeczkach łazienkowych nie mniej kosmetyków, niż one. A kobiety – prawda jest taka, że od lat wiadomo, że panie, by podobać się sobie samym, facetom i wywołać zawiść u reszty pań, stosują wszelkiego rodzaju kosmetyki, dostępne w sklepie .

Cofnij zegar z DermaFrac!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Obecnie kosmetyków dostępnych w sklepach jest niesamowita ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których działanie ma polegać na odżywianiu skóry i wspomaganiu likwidacji komórek tłuszczu. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, jakie – w przypadku kłopotów z promieniami słońca lub trudnościami z otrzymaniem kilku dni wakacji – pozwalają Łatwo i trwale dostać pożądaną, niezbyt silną opaleniznę, prawdę mówiąc znacznie bezpieczniejszą, niż w przypadku lamp solaryjnych, a nawet naturalnej.

Z tego asortymentu i dużo ponadto czerpią garściami młode osoby, ale to nie do nich należą rekordy w ilościach nabywanych kosmetyków. Przede wszystkim dorosłe kobiety, gdy zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia, wydają na kosmetyki naprawdę konkretne kwoty. Szczególnie popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, który poradzi sobie z pierwszymi kurzymi łapkami, a także krem pod oczy na noc, który ma poprawić kondycję delikatnej skóry w okolicach oczu. Gdy to nie dość, a czas jest niestety nieubłagany, w ruch idzie makijaż – cienie do powiek, pudry, podkłady i korektory.

Dążenie do zyskania na urodzie było modne zawsze, lecz teraz mamy naprawdę szeroki dostęp nie tylko do kosmetyków, lecz również operacji plastycznych, zaawansowanej kosmetologii i innych zabiegów.