Skip to content

Jak dokonywana jest operacja na haluksy? Czytego typu operacja jest niebezpieczna? Czy jest się czego obawiać? Jakie gwarantuje rezultaty?
Stopy mogą bardzo dużo o nas opowiedzieć. Mogą powiedzieć o naszym zdrowiu, trapiących nas kłopotach zdrowotnych i to jakie życie prowadzimy. Gdy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko jawią się nieestetycznie, alerównież zwyczajnie bolą. W jaki sposób więc unikną tego problemu, w jaki sposób funkcjonować,by nie nabawić się haluksów. A jak już się zrobią, to jak sobie poradzić?

Stopy mogą niesamowicie dużo o nas opowiedzieć. Mogą powiedzieć o naszym stanie zdrowia, dolegliwościach i to jaki tryb życia prowadzimy. Kiedy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko wyglądają brzydko, ale też po prostu bolą. W jaki sposób więc unikną tego kłopotu, w jaki sposób funkcjonować, żeby nie mieć haluksów. A kiedy już się zrobią, to jak sobie poradzić?

Haluksy to choroba cywilizacyjna, dotyczy coraz większe liczby osób, szczególnie płci pięknej.Jednak, ta choroba dotyczy także mężczyzn. Jak udowadniają rozmaite badania, problem ten dotyczy czterech procent populacji. U połowy pacjentów może nastąpić jeszcze bardzo wcześnie, bo przed dwudziestym rokiem życia. W większości sytuacji zniekształcenie następuje na obu stopach.
Haluks, czyli paluch koślawy (tutaj) to zdeformowanie stawu śródstopno-paliczkowego dużego palca odznaczająca się bocznym wychyleniem dużego palca. Początkowo choroba ta nie jest bolesna, jednakże później może się stać przyczyną postępujących dolegliwości, które są związane z rozwojem miejscowego stanu zapalnego.
Autor: A.A.

A taki stan odznacza się pojawieniem się zaczerwienienia, obrzękiem i bólem w okolicy stawu śródstopno-paliczkowego dużego palca (patrz). Dolegliwość niestety rozszerza się. Źle dopasowane buty tylko zwiększa problem. Poza stanem zapalnym najczęściej dochodzi do rozszerzenia przedniej części stopy i zazwyczaj do pojawiania się odmiennych, dodatkowych zmian w okolicy stopy, do których można zaliczyć palce młotkowe, szponiaste czy schorzenia po stronie podeszwy. Jak napisaliśmy wcześniej, to kobiety zapadają na to schorzenie częściej. Według badań aż o dziewięć razy częściej niż mężczyźni.

Haluksy są również dziedziczone i to aż w 60-88 procentach przypadków. Jednocześnie mamy szansę coś na to zaradzić, ponieważ przecież mamy wpływ na to jakiego typu buty kupujemy. Wysokie obcasy są najgorsze dla naszych stóp. Nie bez powodu pierwsze przypadku haluksów pochodzą już z początków osiemnastego wieku, kiedy zaczęto zakładać tego rodzaju obuwie. Miejmy na względzie, by więc zadbać o swoje nogi, w szczególności z kolei dobierać właściwe obuwie. Jeżeli już jednak będzie zbyt późno pamiętajmy, że haluksy można pokonać. Wystarczy wyszukać właściwej kliniki, jak haluksy operacja. Więcej informacji na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*