Skip to content

Gdzie zgromadzić komplety dziecięcych przedmiotów a także ciuszków? Mały przewodnik
Każda młoda mama staje przed problemem jak odziać swego maluszka. Wiadomą rzeczą jest, iż dzieciaki najbardziej te bardzo małe potrzebują częstego zmieniania fatałaszków, z powodów oczywistych. Przed matką a bywa też tatkiem (w końcu mamy ”ideologię” Gender) istnieją dwie opcje – kupienie nieużywanych rzeczy lub kupno używanych rzeczy.

Każda młoda mama staje przed kłopotem w jaki sposób ubierać swojego maluszka. Wiadomą rzeczą jest, że dzieciaczki zwłaszcza te najmniejsze potrzebują częstej zmiany ubrań, z powodów oczywistych. Przed mamusią a czasem i tatusiem (w końcu mamy równouprawnienie) stoją dwie opcje – zakupienie nieużywanych przedmiotów lub nabycie używanych rzeczy.

Autor: Aravore Babies

W praktyce łączy się obie metody uzyskiwania potrzebnych dziecku przedmiotów. Młodzi rodzice zazwyczaj zakupują 1 do 2 kompletów dziecięcych (ładne legginsy dziecięce) lub też potrzebnymi wyprawkami są obdarowywani przez pełnych zachwytu nad małą wnuczką lub wnuczkiem babcie i dziadka.zerknij tutaj (pokaż szczegóły)
Jednocześnie istnieje dosyć prężnie funkcjonująca „sieć wymiany” składająca się ze znajomych młodej mamy, które to w przypadku potrzeby wspierają ją używanymi kompletami dziecięcymi, zabaweczkami, fatałaszkami i innymi niezbędnymi dziecku rzeczami. Takie współdziałanie jest dla obu stron korzystne.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/ liceum mokotówZ jednej strony koleżanki które mają już starsze latorośle pozbywają się bardzo często nie potrzebnych już rzeczy. Maluszek za to jest zabezpieczony prawie we wszystko co potrzebne, a jego rodzice nie są zmuszeni brać kredytu hipotecznego na pieluchy i inne konieczne rzeczy.

Nie od dziś wiadomo, iż utrzymanie córeczki lub synka jest nie tańsze niż utrzymanie auta taty. W przypadku starszego synka lub córki spada nam ilość prania ale bezsprzecznie potrzeba nam kilku kompletów legginsów dziecięcych, zwłaszcza iż maluchy poruszając się na kolanach, mogą w dość krótkim czasie przetrzeć swoje ubranka. Legginsy dziecięce są świetną alternatywą dla rajstopek dziecięcych. Nie mają stópek, a więc są wygodniejsze, oraz – bez wątpienia – mocniejsze.
Dość duży wybór mają rodzice, jeżeli chodzi o zakup pidżam dziecięcych, tak pod względem odcieni barw, wzorów jak i, użytych do produkcji materiałów – od bawełnianych do sztucznych materii. Niełatwym zadaniem dla tatusia na pewno będzie moment gdy zechce nabyć dla swojej małej dziewczynki podkoszulkę (bluzeczki dziewczęce). Niby łatwa rzecz ale jednak nie całkiem. Wzorów jest ogrom a jakość wykonania podkoszulek dziewczęcych też bywa przeróżna nawet kiedy weźmiemy pod lupę ciuchy zbliżonych cenowo.
Dla dzisiejszego ojca nie jest to jednak zbyt duży problem. Tatuś XXI wieku uwielbia wyzwania!
On od samego początku angażuje się w wychowywanie swego urwisa. Zakładając, iż bardzo ważne jest, by być ze własnym dzieckiem i jak najwięcej pomagać partnerce w wychowywaniu dziecka. Są to niezaprzeczalne zalety zmian w dawnych rolach społecznych.