Skip to content

Jak pachnąć dobrze – czyli co mieć na uwadze przy wyborze perfum dla siebie
Zapachy są niczym druga skóra. Są dopełnieniem dobrze dobranego stroju, podkreślają charakter stosującej je osoby. Lecz niestety zwykle bywa tak, że zapach, który został niewłaściwie dobrany, gryzie się ze strojem konkretnej osoby, tworząc dysonans w odbieraniu całości. Sam nosiciel perfum który gryzie się z własnym zapachem skóry, może nie czuć się dobrze, opatulony takimi aromatami.

Perfumy są niczym druga skóra. Są dopełnieniem doskonale leżącego stroju, podkreślają osobowość używającej ich osoby. Lecz niestety dość często zdarza się, że zapach, który nie został właściwie dobrany, gryzie się ze strojem danej osoby, stwarzając dysonans w odbiorze całości. Sam właściciel perfum gryzącego się z naturalnym zapachem skóry, może czuć się źle, opatulony takimi zapachami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych przypadkach perfumy, w szczególności mocniejsze korzenne albo (www.rehafit.org) orientalne nuty powodują ból głowy, spadek koncentracji lub ogólne rozdrażnienie. Tutaj także powodem może być dobór nieodpowiednich perfum. Niezwykle ważne jest, aby były to oryginalne perfumy . Często mieszanki tanich składników zawierają mocno drażniące substancje.

Wyróżnia się pewne grupy zapachów, które stanowią większe wyzwanie dla używających je osób. Są bardzo mocne, zatem trzeba ich używać bardzo oszczędnie, gdyż nadmiar uwalnianych olejków aromatycznych może doprowadzić do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale także najbliższe otoczenie, które chcąc nie chcąc zmuszone jest tez wdychać duszące aromaty. Wyrazistość zapachu powoduje też, że pasuje on tylko nam szczególną okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do pracy. To perfumy idealne na szczególną okazję, jak na przykład randka, impreza rodzinna lub towarzyska.

Poczytaj więcej o rożnego rodzaju perfumach: link

Grupy zapachów niezwykle mocnych bądź wyrazistych to w szczególności zapachy orientalne, szyprowe i korzenne. W nich właśnie znaleźć można większą ilość olejków uważanych ogólnie za ciężkie. To również grupa zapachów które mają tyleż samo zwolenników, co przeciwników. I jest to całkiem zrozumiałe, gdyż przy zdecydowanie wyrazistych zapachach nie da się pozostać na nie obojętnym. A więc albo (http://rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-leczniczy-kregoslupa/) się je lubi, albo ich nie toleruje. Również pośród producentów daje się wyróżnić kilku takich, których znakiem rozpoznawczym były i są wciąż perfumy mocne i wyraziste. Należą tutaj z pewnością perfumy Paco Rabanne, stare perfumy Diora albo Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler i oczywiście wszelkie perfumy z bliskiego wschodu.