Skip to content

Pielęgnacja cery
Skóra jest bardzo istotna częścią ciała ludzkiego. Jako warstwa będąca na wierzchu musi zadanie osłaniać i chronić organy wewnętrzne i kości. Jest także dzięki temu warstwą widzialną dla pozostałych ludzi, nie zawsze zasłoniętą przez odzież. Przykładowo skóra twarzy potrzebuje jak najlepszej pielęgnacji z kilku przyczyn. Jest ona ciągle odkryta, przez co jest stale narażona na działanie różnych czynników, także tych związanych z pogoda i temperaturą. Oprócz tego twarz jest swego rodzaju wizytówką człowieka, istotne jest więc, by była możliwie w dobrym stanie.

Skóra jest niezwykle istotna częścią ciała ludzkiego. Jako warstwa wierzchnia ma za zadanie osłaniać i chronić narządy wewnętrzne oraz kości. Jest również przez to warstwą widzialną dla pozostałych ludzi, nie zawsze osłaniana przez odzież. Na przykład skóra twarzy potrzebuje jak najlepszej pielęgnacji z wielu przyczyn. Jest ona stale odkryta, przez co jest ciągle narażona na działanie różnych elementów, także tych związanych z pogoda i temperaturą. Ponadto twarz jest swego rodzaju wizytówką człowieka, znaczące jest więc, by była możliwie w dobrym stanie.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób nie dostrzega konieczności dbania o cerę, co może wywolać bardzo szkodliwe konsekwencje w późniejszych latach. Tego typu postawę można zauważyć od razu na twarzy osoby w podeszłym wieku. Forma starzenia się cery zależy bowiem nie tylko od genów, ale też od dbania o skórę przez całe życie. Piętno na skórze odciskają rozmaite elementy takie jak trądzik w młodości, blizny i wiele innych.

Typy ceryWłaściwie można powiedzieć, że ilu jest ludzi, tyle jest typów skóry. Każdy człowiek ma odmienne wymagania jeżeli chodzi o skórę. Rozbieżności te biorą się na przykład z trybu życia, jaki się prowadzi. Wielu ludzi nie docenia na przykład wpływu, jakie na kondycję cery wywierają spożywane pokarmy. Na przykład pielęgnacja cery suchej wymaga jedzenia wybranych pokarmów. Z kolei w przypadku cery ze skłonnością do trądziku konkretne produkty są niepolecane. Należą do nich na przykład rzeczy takie jak kako, ketchup i wszystkie ostre potrawy. Jedzenie tego rodzaju pokarmów może jeszcze pogorszyć kondycję cery (informacje, które Cie zainteresują).

Środki kosmetyczneDo pielęgnacji problematycznej cery niezbędne są też specjalne środki. Wielu ludzi aktualnie ma skłonności do uczuleń, które objawiają się przykładowo zmianami skórnymi. Nowoczesne środki kosmetyczne na szczęście są nierzadko przygotowane dla takich osób, gdyż nie zawierają sztucznych barwników i innych środków mogących wywołać reakcje alergiczne. Pielęgnacja cery wrażliwej jest zadaniem nieco trudnym, lecz w obecnej rzeczywistości całkowicie wykonalnym – . Należy jednak wprowadzić odpowiedni tryb życia i odżywiania się, a także często zainwestować w profesjonalne, delikatne kosmetyki, dopasowane do poszczególnych typów skóry – więcej o pielęgnacji skóry.