Skip to content

Jak pokochać samego siebie?
Czasami mimo że odbierani jesteśmy jako ludzie sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i zadowolenia z naszego życia. Czasami przyczyny tego musimy odszukać w naszej przeszłości, w stosunkach rodzinnych lub małżeńskich. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszym życiem. Bezsenność, ciągłe przemęczenie, przesadne korzystanie z używek, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, kłótnie z partnerem, nieuzasadnione wybuchy agresji, wyładowywanie się na dzieciach, niskie poczucie własnej wartości – te symptomy powinny skłonić nas do refleksji.

Niekiedy choć odbierani jesteśmy jako ludzie sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i zadowolenia z naszego życia. Być może powody tego tkwią w naszej przeszłości, w relacjach z naszymi rodzicami lub partnerem. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszym życiem. Problemy ze snem, brak umiejętności skutecznego wypoczynku, przesadne korzystanie z używek, apatia, kłótnie z partnerem, niekontrolowane napady złości, apodyktyczność wobec dzieci, niskie poczucie własnej wartości – te symptomy powinny zwrócić naszą uwagę.

Stanowczo odradzamy sięganie po jakiekolwiek środki na stres czy depresję z pominięciem rozmowy z psychologiem. Wszechobecne reklamy niezawodnych środków na stres czy depresję nie mogą uśpić naszej intuicji, która doradza nam, że trzeba zwalczyć przyczynę, a nie symptomy naszych wewnętrznych problemów.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście pomoc psychoterapeuty przestała być czymś dziwnym, ludzie nie wstydzą się tego, sięgają po poradę specjalisty, co więcej – po premierze serialu „Bez Tajemnic” z Krystyną Jandą i Jerzym Radziwiłowiczem stało się to popularne. Jeśli chcemy wyszukac dobry gabinet psychoterapii, z jego tradycjami uniwersyteckimi, jest miejscem, gdzie działa wiele tego typu ośrodków. Możemy skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej, terapii małżeńskiej i dla par, oraz coraz modniejszego coachingu. To wydobywanie pod opieką psychoterapeuty naszych nieuświadomionych lub pozornie nierealnych, tłamszonych w sobie marzeń w realne cele. To perfekcyjnie opracowane ćwiczenie samorozwoju, z którego korzysta wielu wysoko specjalizowanych pracowników firm.

Jeśli jesteśmy mieszkamy w Krakowie lub – http://okulus.pl/ w jego okolicach, poszukiwania dobrego gabinetu warto rozpocząć od wklepania w gogle haseł: psychoterapeuta w krakowie, a potem na prześledzeniu witryn internetowych ośrodków psychoterapii i opinii o nich na forach internetowych. Nie zawsze pasującego do nas psychoterapeutę odnajdziemy od razu. Warto jednak szukać, bo nie ma nic cenniejszego, niż samoakceptacja i satysfakcja z własnego życia, bez zwracania uwagi na status materialny i potocznie pojmowaną karierę. Sprawdzony specjalista: Horyzonty

Źródło: