Skip to content

Jak prawidłowo skompletować apteczkę domową?
Niemal w każdym mieszkaniu odnajdziemy szufladę z mnóstwem leków. Większość jest po terminie, nieruszana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w kompletnym nieporządku i sami nie wiemy, co tak w rzeczywistości mamy. Warto to zmienić i z rozsądkiem kupować najpotrzebniejsze leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, należy więc ją prawidłowo skompletować i mieć pełną świadomość, co zawiera.

Niemalże w każdym domu odnajdziemy szufladę z mnóstwem leków. Większość jest po terminie, nieużywana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w kompletnym nieładzie i sami nie mamy pojęcia, co tak w rzeczywistości posiadamy. Warto to zmienić i z rozsądkiem kupować potrzebne leki. Apteczka w domu to rzecz niezbędna, należy więc ją prawidłowo skompletować i posiadać całkowitą świadomość, co zawiera.

szafka z lekami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie apteczka musi być zaopatrzona w środki, które złagodzą objawy pojawiające się nagle i których nie byliśmy w stanie przewidzieć.

Jeśli masz ochotę uzyskać jeszcze inne informacje na omawiany wątek, odkryj ponadto (http://www.tantricparadise.pl/) pozostałe nasze witryny na zbliżony temat – one również są ciekawe.

Dodatkowo konieczne są również opatrunki. Każda apteczka powinna zawierać oczywiście tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ważne są też leki łagodzące objawy biegunki czy innych kłopotów z żołądkiem (zgaga, wszelkiego rodzaju skurcze albo wzdęcia). Jeżeli w domu przebywa alergik, należy z całą pewnością posiadać pigułki na alergię. Przydatne w niemal każdym domu będą także krople do oczu, termometr, maść na stłuczenia oraz wszelkiego typu opatrunki, jak plastry, bandaże czy kompresy gazowe. Potrzebne są także leki na pierwsze objawy przeziębienia. Dodatkowo, gdy któryś z mieszkańców przyjmuje pewne leki ciągle, należy mieć zapewniony zapas na co najmniej tydzień. Wiosenna apteczka z kolei powinna być wyposażona w preparaty przeciwko owadom. Mowa tu nie tylko o sprayu, który odgoni owady, lecz także maściach na ukąszenia i zastrzykach dla ludzi, którzy są uczuleni na ukąszenia – wiosenna apteczka. Należy także zadbać o odpowiednie przechowywanie leków. Po pierwsze muszą znajdować się w miejscach niedostępnych dla dzieci. Miejsce powinno być zaciemnione, należy unikać źródeł ciepła. Kuchnia oraz lodówka nie są dobrym miejscem dla apteczki. Warto zadbać o ułożenie leków, aby sprawnie wszystko znajdować w nagłej sytuacji. Co pewien czas prawidłowe jest sprzątanie apteczki, ponieważ przeterminowane leki w żadnym razie nie nadają się do spożycia. Nie wolno także wyrzucać ich do kosza. Specjalne pojemniki na stare leki znajdują się niemal w każdej aptece.

kliknij

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Apteczka jest niezbędna w każdym domu, gdyż wymagają jej nieoczekiwane przypadki. Należy się na nie odpowiednio przygotować. W dodatku nie można gromadzić nieprzydatnych leków i ignorować stworzony zbiór. Sprzątanie apteczki co jakiś czas stanie się gwarancją, że lek, niezbędny w danej sytuacji nie okaże się stary. Warto także pamiętać jak istotne jest dobre przechowywanie. Nieodpowiednia temperatura lub wilgotność powietrza może sprawiać, że leki nie pomogą, lecz zaszkodzą. Przestrzeganie zawartych powyżej rad z całą pewnością sprawi, że mało domowych wypadków nas zaskoczy.