Skip to content

Jak to zrobić, aby urosnąć?
Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej popularne: wiele siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, kiedy praktycznie każdy pragnie szybko uzyskać idealną (oczywiście według swoich oczekiwań) sylwetkę. Aby łatwo się nie zrazić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, powinno się układać treningi nie tylko na kilka tygodni do przodu, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych bądź masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej modne: wiele siłowni ma stałych klientów przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, kiedy nieomal każdy chce szybko zyskać idealną (naturalnie według swoich wyobrażeń) sylwetkę. Aby łatwo się nie uprzedzić i systematycznie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, warto układać treningi nie tylko na parę tygodni do przodu, ale najlepiej na czas 3 do 6 miesięcy.Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na realizacje treningów siłowych czy masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej trudności początkujący adepci kulturystyki mają z przybraniem masy mięśniowej jest chyba najpowszechniej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak mówi sama nazwa, dzięki takiego rodzaju treningowi możemy powiększyć masę ciała, a co istotne, przyrost ten nie może pochodzić głównie z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, ale w głównej mierze z przyrostu masy mięśniowej.

Jak więc prowadzić trening, żeby cieszyć się dobrymi i zadowalającymi wynikami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Optymalnym wyjściem będzie połączenie treningu na masę ze stosowną dietą, która zapewni nadmiar kaloryczny. Istotne jest, żeby odnaleźć odrobinę czasu na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w sieci znajdziemy mnóstwo darmowych kalkulatorów), ponieważ bez tych danych ciężko będzie ustalić dietę. Należy już na starcie założyć, że nieodzowne będą odżywki takie jak gainery oraz odpowiednia postać kreatyny – dla pocieszenia warto zaznaczyć, iż odżywki te są raczej przystępne cenowo.

Gainer zapewni dużą ilość węglowodanów, (jednakże pamiętajmy, że większość z nich powinna wywodzić się z samej diety – źródłem są płatki owsiane, kasze, makarony oraz białka (tu podstawą diety są: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie diety, dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb oraz dobry trening, który da bodziec do przyrostu tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się widocznymi wynikami, należy skoncentrować się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na klatkę, podciągania) z dużym obciążeniem i stosunkowo niewielką liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś prawidłowo połączy dietę z treningiem na masę, już po 2-3 miesiącach będzie cieszył się z zadowalających efektów.