Skip to content

Jak radzić sobie z problemami w związku?
Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę trwania związku, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości się kończy i wówczas niezmiernie ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Na początku trwania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś wspólnie. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo istotna staje się zdolność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia (zobacz również elektroterapia stargard) małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się przeciwności, partnerzy obwiniają się wzajemnie o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki czy cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i seksualnej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotykają najczęściej sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie zostaną rozwiązane, pojawia się samotność i wzajemne uniki. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „terapia małżeńska”.

A co już teraz mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i szczęście w związku wymaga dużo siły, a szczególnie opanowania sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym. Należy pamiętać, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy partnerami, koncentrować się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Radosny związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron dużo cierpliwości i empatii. Pamiętajmy także o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno znaleźć się w nim miejsce na wolność jednostki, umożliwiając jej tym samym rozwój osobisty. W dobrze prosperującym związku, należy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także umieć się otwierać na otrzymywane uczucie – .