Skip to content

Jak w dzisiejszych czasach dobrze pielęgnować swoje zęby?
Odpowiednia pielęgnacja uzębienia jest konieczna. W ten sposób nie stracimy wspaniałego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby odpowiednio dbać o higienę uzębienia i dziąseł, należy dowiedzieć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak odpowiednio je odżywiać, żeby nie mieć próchnicy. Aby nie uszkodzić dziąseł musimy kupować delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka musi być zmieniana minimalnie raz na trzy miesiące, a co pewien czas warto ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

Właściwa pielęgnacja uzębienia jest niezbędna. W ten sposób nie stracimy wspaniałego uśmiechu, a nasze zęby będą przez długi czas zdrowe. Żeby prawidłowo zadbać o zdrowie uzębienia i dziąseł, trzeba przekonać się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł myć nasze zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, żeby nie mieć kłopotów. Żeby nie podrażnić dziąseł musimy sięgać po miękkie szczoteczki do zębów. Szczoteczka musi być wymieniana minimalnie raz na dwa miesiące, a co jakiś czas należy ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

zęby
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując pastę do zębów, musimy uwzględniać wyłącznie preparaty z fluorem, który jest niezbędny dla pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli kupisz pastę do wybielania powinieneś pamiętać o tym, iż może ona zetrzeć szkliwo. Zdecydowanie bezpieczniejszym oraz efektywniejszym sposobem może być wybielanie w specjalistycznym gabinecie. Najdokładniej należy szczotkować zęby w okolicach siódemek i ósemek, bowiem to głównie w tych okolicach naszego uzębienia najczęściej ukrywają się resztki pożywienia, które mogą przyczyniać się do psucia się zębów. Mycie naszych zębów musi obejmować także dziąsła, podniebienie i język.

W ten sposób możemy raz na zawsze usunąć wszelkie pozostałości pożywienia czy bakterie. Po umyciu zębów musimy zastosować oprócz tego płukanki antybakteryjne, najlepiej zawierające fluor. Nie tylko efektywnie usuwają bakterie, ale dodatkowo skutecznie odświeżają oddech.

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, szybko sprawdź opracowanie (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) a dowiesz się o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Poza szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej należy używać dodatkowe sprzęty, które pozwolą nam jeszcze lepiej zadbać o naszą jamę ustną. Wśród akcesoriów stomatologicznych muszą znaleźć się m.in. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie codziennie.

zęby
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie ważne jest wykorzystywanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeśli wolimy nieco bardziej zaawansowany sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, który doskonale oczyści problematyczną przestrzeń między zębami. Irygator Waterpik jest znacznie lepszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi istotny jest także styl życia, jaki prowadzimy. Ogromny wpływ na nasze zęby może mieć m.in. nasza dieta, ilość spożywanej każdego dnia kawy lub herbaty, czy też palenie (akcesoria do palenia) papierosów. W tym miejscu znajduje się ogromny wybór produktów dentystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*