Skip to content

Jak wybrać porządny materac do łóżka?
Zdrowy i beztroski sen, to najwspanialszy kosmetyk, zapewniający świetlisty wygląd każdego dnia. Aby zawsze budzić się we wspaniałej formie i pełnym energii, należy pamiętać o paru elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pomieszczenia, w którym odpoczywamy, opuszczenie żaluzji oraz pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór komfortowego materaca, gdyż to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i jakość snu.

Krzepki i kojący sen, to najwspanialszy kosmetyk, zapewniający świetlisty wygląd każdego dnia. Aby permanentnie budzić się wypoczętym i pełnym energii, należy pamiętać o paru elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pokoju, w którym śpimy, zaciągnięcie zasłon i pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest wybór wygodnego łóżka, ponieważ to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i poziom nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko powinno być wygodne – nie za miękkie, niezbyt twarde. Materac należy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na reakcje własnego ciała, odpoczywając kilka minut na wybranym modelu, sprawdzając, czy każda sprężyna jest na właściwym miejscu – -> poznaj informacje o materacach.

Przy wyborze materaca bardzo ważne są nasze skłonności a także nieodzowność zachowania dobrej pozycji snu, dlatego perfekcyjny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeśli będzie za twardy, nie wypoczniemy należycie, bo będziemy wciąż zmieniać ułożenie ciała, a krew nie będzie mogła prawidłowo płynąć w uciskanych miejscach.https://zdrowie-dom.pl/klimatyzatory/58-klimatyzator-26-kw-blaupunkt-moby-blue-s-09-e-5903246542165.html blaupunkt moby blue s09eW przypadku za miękkiego materaca zapadniemy się w nim, a chcąc się przewrócić na drugi bok trzeba będzie bardzo się postarać.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace posiadające sprężyny, przez wzgląd na swoją wytrzymałość i dobrą cenę, są ponadczasowe i często wybierane przez konsumentów. Jednak aktualnie odchodzi się od klasycznych materaców sprężynowych, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model wyposażony jest w sprężyny umieszczone w osobnych pokrowcach, dzięki czemu jest twardszy i bardziej stateczny. Im więcej sprężyn w materacu, tym lepiej dopasowuje się do kształtu ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac w dużą ilość niewielkich sprężyn, powoduje większą elastyczność punktową materaca, co gwarantuje najlepsze podparcie dla naszych pleców. Są to tak zwane materace „multipocket”. Przy wyborze materaca powinno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym pokryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale niezbyt wytrzymałe, pianki lateksowe są trochę droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i trwalsze. Materac kieszonkowy jest dobrym wyjściem dla narzeczonych, ponieważ sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy wagowej, może udać się w ramiona Morfeusza.

Źródło: Firma http://www.vanel.com/