Skip to content

Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?
Komunia, to pierwsze tak poważne wydarzenie w życiu tak młodej osoby. Jedną z kluczowych spraw związanych z przygotowaniami do wielkiego wydarzenia jest wybór odpowiedniego stroju i dodatków. W zależności od płci dziecka oraz ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór ubioru nie jest sprawą trudną, dla dziewczynki wybórsukienki bardzo często spędza sen z powiek.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Komunia, to jedno z najważniejszych wydarzeń wydarzenie w życiu tak młodej osoby. Jedną z najważniejszych spraw związanych z przygotowaniami do tak ważnego swięta jest wybór odpowiedniego stroju oraz dodatków. W zależności od płci dziecka oraz zwyczajów danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór stroju nie jest sprawą skomplikowaną, dla dziewczynki wybórsukienki często spędza sen z powiek. Sukienki komunijneWybierając ubiór dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: szyk i elegancja polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, zaś przepych jest wrogiem wytwornych stylizacji i może zniszczyć czar nawet najładniejszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma dziecko i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najefektowniej. Sukienki komunijne o nieskomplikowanym fasonie, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji.

Jeżeli chcesz zgłębić nasz punkt widzenia, to zapraszamy Cię do tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam każdego dnia jest bieżąca publikacja (http://ipschool.pl/en/kindergarten/staff).

Z kolei bardzo strojne sukienki nie będą prezentować się korzystnie na dziewczynkach przy kości i niskich, gdyż będą je pogrubiać. Wybór sukienki, to oczywiście kwestia gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka korzystnie wyglądała w danym modelu i komfortowo się w nim czuła. Jeśli nasza córka jest raczej wysoka i szczupła, wówczas sukienka z falbanami doda jej nieco objętości i będzie wyglądała dostojnie. Jeśli decydujemy się na strojną sukienkę, dopasujmy proste i gładkie dodatki.

Tylko teraz oceń całodobowe usługi pogrzebowe wrocław ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Istotne, by w natłoku przygotowań, mieć na uwadze charakter uroczystości i nie przesadzać z liczbą ozdób. Jeżeli sukienki komunijne są proste i skromne, możemy wzbogacić ich krój przez uszycie ich z połyskliwego materiału lub zadbać o eleganckie dodatki. Ważna w wyborze sukienki jest również kwestia finansowa, strojne sukienki, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te proste.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Dodatki komunijnePamiętajmy, że strój komunijny, to nie tylko suknia. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są buty komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte. Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak pantofelki. Najważniejszą kwestią jest wybór fasonu pasującego do sukni. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych (pomocne wskazówki) jest dużo koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.

Źródło: