Skip to content

Jak wybrać zabawki dla dzieci?

Gdy nadchodzą święta lub urodziny naszych pociech, przeważnie pojawia się problem: jakie zabawki dla dzieci będą najodpowiedniejsze i gdzie dokonać ich zakupu? Problemem nie staje się tylko to, czy sklepy z zabawkami proponują swoim klientom wymarzone dla naszych dzieci upominki, ale także i to, czy wymarzona lub zamówiona już przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia najważniejsze normy.

Autor: Plast Team i LEGO ®

Gdy nadchodzą święta lub urodziny naszych dzieci, zwykle powraca problem: jakie zabawki dla dzieci będą najodpowiedniejsze i gdzie dokonać ich zakupu? Najtrudniejszą kwestią nie stanowi tylko to, czy sklepy z zabawkami oferują wymarzone dla naszych najmłodszych prezenty, ale także i to, czy wymarzona lub wybrana przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia podstawowe kryteria. Niezależnie od tego, czy zamawiamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, istotne, by zapoznać się ze standardowymi oznaczeniami, jakie nakleja się na pudełkach zabawek dla dzieci.

Tak jest niestety, że zabawki, pomijając to, że nie są przewidziane dla konkretnej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić atestów bezpieczeństwa. Ważne więc, by przeczytać, czy towary znajdujące się w sklepie z zabawkami, który sobie upatrzyliśmy, są opatrzone pożądanymi przez użytkowników certyfikatami, w szczególności tymi spełniającymi normy Unii Europejskiej.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na ten temat? Zapraszamy więc do kolejnej witryny – po prostu naciśnij to obozy konne i przenieś się do naszego serwisu.

W tym momencie można zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i skatalogowane są zabawki dla chłopców które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie.

Ze względu na zaistniałe wydarzenia w ciągu ostatnich lat, związanych ze sprowadzaniem zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie warto zwrócić uwagę na kraj , z którego pochodzą zabawki, które prowadzi wybrany przez nas sklep z zabawkami. Niestety stan rzeczy ma się tak, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko kiedy zwracamy uwagę na markę i wytrzymałość, ale i na to, czy produkt jest bezpieczny.

Wygląda na to, że zabawki których koszty są mniejsze, sprowadzane z Chin lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, rodzicom, wydają się być w porządku ze względu na niską cenę, stanowią spore obawy dla naszych najmłodszych. Nie spełniają atestów, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, możliwość skaleczenia, małe elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład substancji wchodzących w ich skład. Niekiedy zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo nasycone trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Pomimo zdrowego rozsądku w kwestii finansów, wykażmy się też skupieniem na tym, czy kupowane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi spełniającymi normy bezpieczeństwa – bezpieczne zdalnie sterowane zabawki z krainy zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl