Skip to content

W jaki sposób dbać o wzrok
Wiele się słyszy o najogólniej pojętej higienie. Dbania o ciało, czystość, higiena dłoni. Rzadko, ale jednak słyszymy też o higienie wzroku. Jak przeto zatroszczyć się o oczy? Przedstawiamy parę sprawdzonych sposobów na to, aby w naturalny sposób zatroszczyć się o nasze oko.

Wiele się słyszy o najogólniej rozumianej higienie. Dbanie o ciało, schludność, higiena rąk. Rzadziej, ale jednak słyszymy również o higienie wzroku. Jak przeto zatroszczyć się o oczy? Opisujemy parę sprawdzonych sposobów na to, żeby w naturalny sposób zatroszczyć się o nasze oczy.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UVA/UVB, ponieważ ma ono niekorzystny wpływ na skórę, ale również na wzrok! Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia oczu. To z tej przyczyny właśnie tak ważkie jest noszenie przeciwsłonecznych okularów. Wkładaj szkła przeciwsłoneczne, jakie posiadają właściwy filtr. Czytaj przy prawidłowym świetle. Skąpe oświetlenie może się w znaczącym stopniu przysporzyć do komplikacji ze wzrokiem, w tym jego drastycznemu pogorszeniu. Za każdym razem trzeba zadbać o to, ażeby czytać książkę bądź gazetę przy dostatecznym świetle.

Na czerwone oczy najlepszy jest sen. Wiele osób sądzi, iż na czerwone oczy najodpowiedniejsze będą krople dostępne bez kłopotu w aptece. Nie jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie. Owszem, kropelki minimalizujące zaczerwienienie oka skurczą naczynka krwionośne w tym miejscu umiejscowione, jednakże na dłuższą metę niewiele pomogą. Najlepiej zadbać o właściwą ilość spania oraz obniżyć liczbę czasu spędzanego przed laptopem i telewizorem.

Marchew to w największym stopniu prozdrowotne warzywo dla naszych oczu Wszystko to, z powodu znacznych ilości witaminy A zawartej w tym warzywie. Witamina ta ochrania oczy (zacma.cz) przed zaburzeniami oraz schorzeniami tj. schnięcie spojówek bądź kurza ślepota. Te przyczyny potwierdzają to, że dobrze jest regularnie zjadać marchewkę. Wyjątkowo uczulone na higienę oka winny być osoby, których bliscy chorują ewentualnie chorowali na jaskrę jak też zaćmę. Wskazanym jest badanie ostrości widzenia, możliwej wady oczu, pola widzenia itd..

O schorzeniu mogą znamionować objawy takie jak: zmniejszenie ostrości widzenia, wszelakie „pajączki” w polu widzenia, wypaczenia w obrazie czy tak zwane widzenie za mgłą. Niezwłocznie do specjalisty wybrać się musimy, jeżeli między innymi dochodzi do gwałtownego spadku ostrości wzroku, ostrego zaczerwienienia, dolegliwości bólowych, poczucia obecności obcego ciała w oku.

Bazą troski o wzrok jest regularna (co najmniej raz w roku) kontrola u okulisty. Jeżeli nie mamy dotąd wybranego lekarza, proponuję wystukać w wyszukiwarkę zdanie: klinika Alkater – (odwyk warszawa) leczenia wad wzroku czy witrektomia – więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*