Skip to content

Rola zabaw na powietrzu, jak ciekawie urządzić mały plac zabaw w swoim ogrodzie
Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, nie ma chyba dziecka, które nie chciałoby się całymi dniami bawić. W sklepach obecnie jest ogromna ilość najróżniejszych zabawek, bardzo popularne są też różne elektroniczne gadżety takie jak smartfony czy tablety.

Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, chyba nie ma dziecka, które nie chciałoby się bawić cały dzień. W sklepach obecnie jest bardzo duża liczba przeróżnych zabawek, bardzo popularne są też różne elektroniczne gadżety typu smartfony oraz tablety.

oryginalne pluszaki

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Ale jeżeli tylko będą takie możliwości, to dobrze by było, aby dzieci bawiły się najwięcej jak się da na świeżym powietrzu, na pewno będzie to z dużą korzyścią dla ich ogólnego zdrowia. Osoby które mieszkają w blokach mają pod tym względem trochę gorzej, czasami aby dotrzeć do miejsca, w jakim dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić, trzeba przebyć kilka ruchliwych ulic, i niestety będzie to wymagać opieki dorosłego. Jest to spore ograniczenie, lecz w miarę możliwości warto starać się tak organizować czas, aby chociaż na parę chwil codziennie wybrać się na spacer.

Przy odrobinie wyobraźni nawet w okolicy bloku, w którym się mieszka, dzieci będą się mogły przyjemnie bawić, najistotniejsze aby w ogóle wychodziły z domu a nie siedziały cały czas przed ekranem. Znacznie lepiej mają właściciele domków jednorodzinnych, przeważnie na działce, na której stoją powinno się udać wygospodarować kawałek miejsca na kącik zabaw. Nawet jeżeli byłby to jeden drewniany domek dla dzieci, to dostarczy on wiele godzin świetnej rozrywki na łonie przyrody.

drewniane zabawki

Autor: Dr. Bashi™
Źródło: http://www.flickr.com
A możliwości są znacznie większe, o czym można się przekonać sprawdzając ofertę zabawek ogrodowych.

Zainspirował Cię ten wątek? Wejdź na nasz odnośnik (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), tam zapewne znajdziesz jeszcze więcej informacji na temat, który Cię zainteresował.

Do wyboru będą huśtawki, piaskownice i zjeżdżalnie, i jeżeli ktoś tylko będzie miał taką możliwość, to może zbudować na działce dość pokaźny plac zabaw. Ogromną zaletą takich miejsc jest to, że nie trzeba nigdzie dalej spacerować, wystarczy wyjść z domu. Warte rozważenia są również różnego rodzaju gadżety pojazdy dla dzieci, przykładowo bardzo lubiane przez większość maluchów samochody akumulatorowe. Jeśli tylko będzie na działce trochę miejsca, to warto się także w taką zabawkę zaopatrzyć, z pewnością dostarczy ona dzieciom zabawy na długie godziny.