Skip to content

Który typ naturalnych kosmetyków wybrać
Pośród morza kosmetyków pielęgnacyjnych sprzedawanych w sklepach łatwo daje się zagubić się w wybieraniu tych najbardziej potrzebnych w określonej sytuacji. Z roku na rok dostępne są nowe propozycje, przeznaczone do innej części ciała albo zajmujące się innym problemem.

Wśród morza środków do pielęgnacji dostępnych na rynku przeważnie można pogubić się w wybieraniu tych najbardziej potrzebnych w danej sytuacji. Z roku na rok dostępne są nowe oferty, dotyczące innej części ciała lub zajmujące się nowym problemem.

kosmetyki

Autor: Lomi Lomi
Źródło: Natura Drogerie
Najogólniej większość kosmetyków pielęgnacyjnych da się podzielić na najlepsze kremy do twarzy, kosmetyki dla dzieci i niemowląt, kosmetyki do stóp i rzecz jasna kremy do twarzy. W każdej z tych grup znaleźć można produkty wielozadaniowe, przydatne w zasadzie każdemu oraz w każdym wieku, ale są wśród nich też kosmetyki specjalistyczne, dedykowane konkretnemu klienta.

I tak na przykład balsamy i mleczka do ciała stanowią grupę preparatów dedykowanych do pielęgnowania całego ciała z wyjątkiem włosów i skórą twarzy, jednak w każdym większym sklepie z kosmetykami odnajdziemy tuż obok nich kosmetyki do pielęgnacji brzucha, balsamy do zmiękczania skóry na kolanach, a co najważniejsze całą linię środków walczących z cellulitem. Dodatkowo większość powinna jeszcze spełniać funkcję ujędrniającą, nawadniającą, odmładzającą albo usuwającą plamy posłoneczne. kosmetyki dla dzieci i niemowlat da się bez problemu podciągnąć pod grupę scharakteryzowaną wcześniej, ale od dawna funkcjonują one jako niezależna grupa. W niej najpopularniejsze są balsamy zmiękczające twardy naskórek na piętach, kremy nawilżające i dające efekt chłodzenia. Bardziej specjalistyczne walczą z łagodniejszymi postaciami grzybicy albo wygładzają skórę na stopach. Popularne są również odświeżacze do stóp bądź preparaty minimalizujące pocenie stóp. Kremy do twarzy to grupa, o której da się powiedzieć bardzo dużo, bowiem właśnie na tych fragmentach ciała koncentruje się duża uwaga a także dbałość o jak najlepszy stan skóry. Wśród nich podstawową ofertę stanowią między innymi kosmetyki do różnych odmian skóry, w szczególności do skóry ze skłonnościami do przetłuszczenia, z przebarwieniami czy zróżnicowaną pod względem wieku.zobacz pod linkiem urządzenie do depilacji laserowej urządzenie do depilacji laserowejKosmetyki dla niemowląt i dziecinatomiast to dość wąska grupa, zawierająca przede wszystkim pudry, kremy na poparzenia czy kosmetyki do kąpieli dla najmłodszych czy oliwki.