Skip to content

Co będzie dziś na obiad?
Jak na niepogodę to rwie w boku, na zmianę ciśnienia rozpoczyna pobolewać głowa, a jak na gotowanie to zaczyna burczeć w brzuchu. Co dziś przygotujemy? Możliwości jest dużo, należy tylko wziąć się do pracy, bo burczenie zamieni się w ból, a dalej to już pożoga – zły nastrój głodnego odbije się na pozostałych dookoła.

Jak na szarugę to rwie w boku, na zmianę ciśnienia rozpoczyna boleć głowa, a jak na gotowanie to zaczyna burczeć w brzuchu. Co dziś ugotujemy? Możliwości mamy mnóstwo, należy tylko zabrać się się do pracy, bo burczenie przerodzi się w ból, a następie to już pożoga – zły nastrój głodnego przeniesie się na pozostałych dookoła.

Babka Cytrynowa Dan Cake
Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Więc może tradycyjny polski obiad. Skrobiemy ziemniaki, jeżeli młode to tylko płuczemy. Jak są do wyboru to weźmy młodsze, są wyborniejsze, a jak udekorujemy je koperkiem to niebo w buzi. Nie zatracą swojego waloru, jeśli dodamy do nich troszeczkę masła. Jeśli już jest w sprzedaży bób to będzie idealnie pasował, jednakże w zwyczajowym polskim obiedzie jest raczej kotlet: schabowy albo mielony. A może mięso z królika? No, już zapewne za wiele życzeń. Przydałyby się również jajka: na twardo albo na miękko, a może jajecznica? A mamy akcesoria kuchenne do jajek, no to jest zagadka.

A może jednak coś orientalnego. W ostatnim czasie coraz bardziej modne staje się sushi, kiedyś osiągalne jedynie w barach, dzisiaj można własnoręcznie wykonać. Jest to coraz tańsze, więc czemunie? No dobra, ale czy posiadamy wszystkie akcesoria do sushi? Tego nie da się całkowicie obejść! Niezbędne nam są algi, specyficzny ryż, specjalny ocet, wasabi, sezam, do tego mata, na której można zawijać swoje japońskie okazy. I czy wiemy, jak to zrobić? Za pierwszym podejściem jest to dosyć pracochłonne, właściwie może nawet nam to nie wyjść, cóż do tej roboty potrzeba dużo skupienia i precyzji, i praktyki, którego nie mamy. Albo mamy? Więc jak, robimy sushi? (sprawdź co Ci się przyda w kuchni – przydatne akcesoria do jajek)

Już dostrzegam twoje zdenerwowanie, no cóż, jadło samo się nie ugotuje! To, co proponujesz, że kupimy coś na wynos? Nie, przenigdy w życiu. Jeżeli preferujesz coś na szybko, to… Nie, nie przygotuję ci kromki chleba, idź po wiśnie lub czereśnie, będziemy dzisiaj na owocowo. Tak, tak posiadamy drylowniki, mamy nawet drylowniki i wykrawacze, więc w sumie można by przygotować jakieś wypiek? Co ty na to? Świetny koncept, prawda? A posiadamy przybory do pieczenia, na przykład proszek czy foremki do pieczenia? Mamy! No ale, co mówisz, że za długo?! E, użalasz się, dobrze skocz do supermarketu po chleb, zrobi się kanapki z masłem i serem (zaopatrz swoją kuchnię online – przydatne wykrawacze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*