Skip to content

Jakie dobierać kosmetyki do włosów? O czym wiedzieć? Jakie istnieją rodzaje takich kosmetyków?
Najlepsze kosmetyki fryzjerskie to nie tylko jakość i cena, gdyż w tej sytuacji nie płacimy za reklamę, ale płacimy za najważniejszą rzecz, to znaczy za efekt, jaki dany kosmetyk zrobi z naszymi włosami. Gdy użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki jak również właściwie dobierzemy go do naszego typu włosów, to taki efekt okaże się najlepszy i długotrwały. Oczywistym jest, że na naszym rodzimym rynku, ale i na całym świecie istnieje sporo marek oraz producentów, jak kosmetyki alterna, jakie oferują artykuły stosowane w salonach fryzjerskich.

Bardzo dobre kosmetyki branży fryzjerskiej to nie jedynie jakość albo cena, bo w takiej sytuacji nie płacimy za reklamę, ale płacimy za najważniejszą rzecz, to znaczy za rezultat, jaki ten kosmetyk spowoduje z naszymi włosami. Jak użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki jak również właściwie dobierzemy go do swojego typu włosów, to taki rezultat okaże się najlepszy oraz długotrwały. Jasne jest, iż na naszym rodzimym rynku, ale i na całym świecie istnieje sporo marek i producentów, przykładowo kosmetyki alterna, jakie oferują produkty do salonów fryzjerskich.

zadbane włosy
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie tak naprawdę powinny być w tym miejscu stosowane, ponieważ każdy z salonów, jaki chce zyskać klientów powinien koniecznie używać dobre kosmetyki . Zamienniki na pewno się nie sprawdzą, możemy być pewni, iż klienci już w takie miejsce nie powrócą. Kosmetyki fryzjerskie są dostępne pod różnymi postaciami. Są to na przykład farby fryzjerskie. Farby specjalistyczne zrobione są w ten sposób, iż w czasie wnikania farby we wnętrze włosa, łuski włosów są rozchylone w małym stopniu, przez co pigment, jak już się w to miejsce przedostanie utrzymuje się dłużej.

Włos więc nie jest podatny na uszkodzenia, połysk może utrzymać się dłuższy czas. Włos jest mniej podatny na uszkodzenia, połysk z łatwością zostanie do następnego farbowania, nie natomiast jak w przypadku farb z drogerii – do paru umyć głowy. Bardzo popularne kosmetyki fryzjerskie to również olejki do farby, ampułki regenerujące i tym podobne . Olejki do farb to składniki, które dodaje się w celu ochronienia skóry głowy jak i włosa, przed farbą, zaś ampułki regenerujące, nawilżają, zapobiegają wypadaniu, szybkiemu przetłuszczeniu się włosów. Wszystkie tego rodzaju ampułki służą do poprawy kondycji włosa, lecz również skóry głowy.

Nakładane są najczęściej na wilgotne włosy. Jedne z takich specyfików powinno się spłukać, inne wręcz przeciwnie. Inny rodzajem produktu to maska do włosów. Jest to produkt, którego zadania to, zależnie od rodzaju, nawilżanie, regeneracja włosa albo też intensywna odbudowa zniszczonych włosów. Są także maski, jakie zostały stworzone by przeciwdziałać, na przykład są przeciw wypadaniu włosów, trzeba natomiast pamiętać, że powinno się wybrać tego typu maskę, jaka będzie dla nas odpowiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*