Skip to content

Jakie powinny mieć cechy funkcjonalne i wygodne meble dla dzieci.
Meble dla małych dzieci, tak samo jak wszystkie inne przedmioty dla nich, muszą spełniać odpowiednie wymagania w kwestii funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Muszą także posiadać odpowiednie certyfikaty, zwłaszcza jeśli będą z nich korzystać maluchy.

Meble dla małych dzieci, tak samo jak pozostałe przedmioty dla nich, muszą spełniać pewne wymagania co do bezpieczeństwa i funkcjonalności. Muszą również posiadać wymagane certyfikaty, zwłaszcza jeżeli są przeznaczone dla najmłodszych.

meble dla dzieci
Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Bardzo duże znaczenie, czy to w prywatnych mieszkaniach, czy w żłobkach i przedszkolach, ma bezpieczeństwo. Dziecięce meble w pierwszej kolejności z surowców, które są całkowicie bezpieczne, ponieważ małe dzieci bardzo często używają swoich buzi do badania otoczenia i żaden fragment łóżeczka albo szafki (sprawdź informacje) nie może nieść zagrożenia. Każdy producent mebli dziecięcych musi używać odpowiednich farb, jakie nie będą miały w sobie żadnych niebezpiecznych związków. Musi również zadbać o to, żeby jego produkty nie miały żadnych wystających elementów czy ostrych brzegów. W przypadku szafek doskonale sprawdza się okleina PCV, która doskonale eliminuje ostre krawędzie płyt, z których je zrobiono.

Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne, lecz nie mniej istotne są również kwestie użytkowe. Meble dla dzieci – więcej na tej stronie należy dostosować do możliwości i wzrostu dzieci, które będą z nich korzystać. Przykładowo jeżeli szatnie przedszkolne będą da wysokie, to będzie to nie tylko niewygodne do użytkowania przez kilkulatków, ale także w niektórych sytuacjach nawet dla nich groźne. Dzieci mogą się próbować wdrapywać i wspinać na szafki, a jeżeli będą one za wysokie, to zakończyć się to może jakimś wypadkiem.

pokój dla nastolatka
Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Dlatego też każdy producent mebli dziecięcych – musi zadbać też o to, aby oferowane przez niego produkty miały właściwą, dostosowaną do wzrostu dzieci wysokość. Nie można też zapominać o jeszcze jednej niezwykle istotnej sprawie, jaką zwyczajnie jest wygląd takich mebli. Dzieci bardzo lubią barwną kolorystykę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i meble np stoliki dla dzieci takie były. Ilość różnych materiałów stolarskich jest tak ogromna, że można z nich zrobić rzeczywiście niezwykłe mebelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*