Skip to content

Jakie powinny mieć cechy funkcjonalne i wygodne meble dla dzieci.
Dziecięce meble, podobnie jak wszystkie inne przedmioty dla nich, muszą spełniać odpowiednie wymagania w kwestii funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Powinny również mieć wymagane certyfikaty, szczególnie jeśli są przeznaczone dla najmłodszych.

Meble dla małych dzieci, tak samo jak pozostałe przedmioty dla nich, muszą spełniać pewne wymagania co do bezpieczeństwa i funkcjonalności. Muszą również posiadać wymagane certyfikaty, zwłaszcza jeżeli są przeznaczone dla najmłodszych.

meble dla dzieci
Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Bardzo duże znaczenie, czy to w prywatnych mieszkaniach, czy w żłobkach i przedszkolach, ma bezpieczeństwo. Dziecięce meble w pierwszej kolejności z surowców, które są całkowicie bezpieczne, ponieważ małe dzieci bardzo często używają swoich buzi do badania otoczenia i żaden fragment łóżeczka albo szafki (sprawdź informacje) nie może nieść zagrożenia. Każdy producent mebli dziecięcych musi używać odpowiednich farb, jakie nie będą miały w sobie żadnych niebezpiecznych związków. Musi również zadbać o to, żeby jego produkty nie miały żadnych wystających elementów czy ostrych brzegów. W przypadku szafek doskonale sprawdza się okleina PCV, która doskonale eliminuje ostre krawędzie płyt, z których je zrobiono.

Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne, lecz nie mniej istotne są również kwestie użytkowe. Meble dla dzieci – więcej na tej stronie należy dostosować do możliwości i wzrostu dzieci, które będą z nich korzystać. Przykładowo jeżeli szatnie przedszkolne będą da wysokie, to będzie to nie tylko niewygodne do użytkowania przez kilkulatków, ale także w niektórych sytuacjach nawet dla nich groźne. Dzieci mogą się próbować wdrapywać i wspinać na szafki, a jeżeli będą one za wysokie, to zakończyć się to może jakimś wypadkiem.

pokój dla nastolatka
Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Dlatego też każdy producent mebli dziecięcych – dioralino.pl musi zadbać też o to, aby oferowane przez niego produkty miały właściwą, dostosowaną do wzrostu dzieci wysokość. Nie można też zapominać o jeszcze jednej niezwykle istotnej sprawie, jaką zwyczajnie jest wygląd takich mebli. Dzieci bardzo lubią barwną kolorystykę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i meble np stoliki dla dzieci takie były. Ilość różnych materiałów stolarskich jest tak ogromna, że można z nich zrobić rzeczywiście niezwykłe mebelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*