Skip to content

Jakie przeróżne przyczyny zdołają sprawiać krwawienie dziąseł?
Krwawienie dziąseł w wielu przypadkach zdoła pojawiać się w czasie codziennego mycia zębów czy też w trakcie jedzenia pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być wiele, dlatego na pewno dobrze odnaleźć tamtą przyczynę i udać się do odpowiedniego profesjonalisty – nie zawsze musi być to dentysta.

Krwawienie dziąseł częstokroć może pojawiać się w trakcie powszedniego mycia zębów czy w toku konsumowania pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być dużo, wskutek tego naturalnie dobrze znaleźć tamtą przyczynę i udać się do dobrego specjalisty – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł może być anemia, to znaczy niedokrwistość, która jest wywołana brakiem żelaza w organizmie. Zdoła to być wywołane na przykład niewłaściwym odżywianiem, lecz zdoła mieć także poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak choćby białaczka.http://zdrowe-jelita.com/pl/stan-flory-bakteryjnej mikrobiota jelitowaZ pewnością w przypadku anemii należy sporządzić konieczne badania u lekarza, jaki po znalezieniu przyczyny zapewne zaleci właściwe metody leczenia.

Krwawiące dziąsła zdołają być też wywołane cukrzycą, wskutek tego pożądane byłoby przeanalizować poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy aniżeli 125mg% to warto sporządzić uzupełniające badania, mało tego dbać o higienę jamy ustnej i także jeżeli zajdzie taka potrzeba – przyjmować stosowne leki przepisane przez doktora specjalistę (przykład implantów stomatologicznych).

Następną przyczyną krwawiących dziąseł zdoła być też niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, na przykład witaminy K czy też witaminy C. Pożądane byłoby więc włączyć do swojej dziennej diety towary, jakie zawierają owe witaminy, należą do nich między innymi takie produkty, jak soja, szpinak, pomidory czy owoce cytrusowe, papryka czy też kiwi.

Zajmują Cię różnego typu branżowe posty? Więc kliknij tutaj dentysty i przeglądaj nasze nowe wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną przyczyną, jaka zdoła wywołać krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków. Czasem podczas użytkowania leków czy też antybiotyków krwawienie dziąseł zdoła wystąpić jako niechciany skutek uboczny. Należałoby w takiej sytuacji skontaktować się z doktorem – szczególnie jeśli krwawienie dziąseł nie ustępuje – bo przypuszczalne, że zaordynuje Ci on inne specyfiki bądź przekształci uprzednio zaleconą dawkę.

To zaledwie parę przyczyn, które wpływają na problemy z dziąsłami, chociaż krwawienie dziąseł może występować jeszcze z wielu innych przeróżnych powodów. Z pewnością jednak jeśli krwawienie dziąseł zachodzi u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z lekarzem.