Skip to content

Jakie rzeczy powinni kupić młodzi opiekunowie
Gdy na świat przychodzi małe dziecko wszyscy z otoczenia są podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tatadostają prezentami dla dziecka i wszyscy są zachwycony, może poza niedosypiającymi rodzicami. Dzieci dają rodzicom w kość, ale swoim uśmiechem niczym jakieś czary sprawia odjąć wszelkie troski. Rodzice dbając o dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, poczynając od kremu po kąpieli, przez smoczek a na kocyku skończywszy.

Gdy na świat przychodzi niemowlę każdy z otoczenia jest podekscytowani. Świeżo upieczeni mama i tatadostają moc prezentów dla dziecka i każdy jest zachwycony, oczywiście poza niedosypiającymi rodzicami. Dzieci dają rodzicom w kość, ale jeden uśmiech niczym jakieś czary sprawia , że wszystkie troski idą na bok. Rodzice dbając o dziecko chcą by otrzymywało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez smoczek a na kocyku kończąc.

dziecko
Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeśli chodzi o kocyki dla niemowląt (www.stylowedziecko.pl/kocyki (hiperłącze do strony)-reczniki-c26.html) to na rynku mamy ogromny wybór tego rodzaju asortymentu. Dla niemowląt wszystko jest ładne i kolorowe. Jednak, jeżeli należymy do mam, które chce by ich maluch miał wszystko w stonowanych barwach, czyli bieli, beżu, szarościach i czerni, to oczywiście i w takich kolorach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Dokonując zakupu kocyk najlepiej kupić kilka w różnych kolorach, żeby pasowały nam do spacerówki, do łóżeczka czy do kołyski. Zresztą w prezencie od znajomych znajdzie się kilka kocyków, więc będziemy mogli sobie wybierać.

Gdy przychodzi na świat pierwszy syna, albo córeczkę trzeba często kupić dziecko wszystko od A do Z. I tak kupujemy łóżeczko jakąś komódkę, żeby zmieścić wszystkie rzeczy dla dziecka i chodzimy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, śpioszków, czy skarpet. Każda mamy mają w odwodzie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (http://www.stylowedziecko.pl/pajacykirampersy-c15.html) często myślimy o zabawkach, ale jeśli mowa o

dziecko
Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

niemowlaku i pajacykach to chodzi przeważnie o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dziecko w bardzo szybko potrafi wybrudzić wiele rzeczy.

Nikogo nie zaskakuje, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców jest włączona niemalże na okrągło. Bycie rodzicem to nie tylko piękny czas, ale również próba naszych własnych możliwości. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, maleńkiego człowieka, który bez nas nie jest w stanie żyć. To wielka radość, ale też strach. Dlatego fajnie, gdy młodzi rodzice mogą mieli wsparcie w sobie, ale również wsparcie rodziny, najprzychylniejszych im ludzi. Pierwszy dziecko to wielkie wyzwanie, nie wiemy, co jest w okej, a co jest odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Dlatego poza dawaniem prezentów, dobrze jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami spędzić trochę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*