Skip to content

Jakie rzeczy powinni kupić młodzi opiekunowie
Gdy na świat przychodzi małe dziecko każdy wokół są podekscytowani. Rodzice są zasypywani moc prezentów dla dziecka i każdy jest zachwycony, oczywiście poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Maluchy dają rodzicom popalić, ale swoim uśmiechem niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki są wstanie odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, poczynając od kremu po kąpieli, przez smoczek a na kocyku kończąc.

Gdy na świat przychodzi niemowlę każdy z otoczenia jest podekscytowani. Świeżo upieczeni mama i tatadostają moc prezentów dla dziecka i każdy jest zachwycony, oczywiście poza niedosypiającymi rodzicami. Dzieci dają rodzicom w kość, ale jeden uśmiech niczym jakieś czary sprawia , że wszystkie troski idą na bok. Rodzice dbając o dziecko chcą by otrzymywało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez smoczek a na kocyku kończąc.

dziecko
Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeśli chodzi o kocyki dla niemowląt to na rynku mamy ogromny wybór tego rodzaju asortymentu. Dla niemowląt wszystko jest ładne i kolorowe. Jednak, jeżeli należymy do mam, które chce by ich maluch miał wszystko w stonowanych barwach, czyli bieli, beżu, szarościach i czerni, to oczywiście i w takich kolorach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Dokonując zakupu kocyk najlepiej kupić kilka w różnych kolorach, żeby pasowały nam do spacerówki, do łóżeczka czy do kołyski. Zresztą w prezencie od znajomych znajdzie się kilka kocyków, więc będziemy mogli sobie wybierać.

Gdy przychodzi na świat pierwszy syna, albo córeczkę trzeba często kupić dziecko wszystko od A do Z. I tak kupujemy łóżeczko jakąś komódkę, żeby zmieścić wszystkie rzeczy dla dziecka i chodzimy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, śpioszków, czy skarpet. Każda mamy mają w odwodzie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki często myślimy o zabawkach, ale jeśli mowa o

dziecko
Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

niemowlaku i pajacykach to chodzi przeważnie o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dziecko w bardzo szybko potrafi wybrudzić wiele rzeczy.

Nikogo nie zaskakuje, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców jest włączona niemalże na okrągło. Bycie rodzicem to nie tylko piękny czas, ale również próba naszych własnych możliwości. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, maleńkiego człowieka, który bez nas nie jest w stanie żyć. To wielka radość, ale też strach. Dlatego fajnie, gdy młodzi rodzice mogą mieli wsparcie w sobie, ale również wsparcie rodziny, najprzychylniejszych im ludzi. Pierwszy dziecko to wielkie wyzwanie, nie wiemy, co jest w okej, a co jest odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Dlatego poza dawaniem prezentów, dobrze jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami spędzić trochę czasu. kocyki (hiperłącze do strony)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*