Skip to content

Jakie są znane zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które warto wymienić w tym artykule?
Czasami, aby polepszyć swój wygląd dobrze jest skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Nie pomagają już naturalne sposoby, kremy czy inne specyfiki do pielęgnacji. Po prostu jeżeli chcielibyśmy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli podjąć bardziej zmasowane działania. Istnieje kilka popularnych zabiegów, poniżej omówimy niektóre.

Czasami, by polepszyć własny wygląd dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie wystarczą już naturalne sposoby, kremy albo inne preparaty pielęgnacyjne. Po prostu jeśli chcielibyśmy być bardziej atrakcyjni musimy podjąć bardziej zmasowane działania. Jest kilka popularnych zabiegów, poniżej omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting – strona – skóry to wciąż bardziej popularny zabieg na zmarszczki,a w konsekwencji na poprawienie wyglądu . Taki lifting jest najczęściej robionym zabiegiem odmładzającym, czasami robiony jest także lifting brzucha czy biustu, ale troszkę rzadziej. W odróżnieniu od innychzabiegów nieoperacyjnych, lifting działa na głębokie zmarszczki, duże fałdy skórne, dlatego efekty widoczne są bardzo długo – około 10 lat. Zabiegi nieinwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają więc tych samych efektów jak inwazyjny lifting. Kolejnym znanym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jeden z zabieg?lifting (cenione urządzenie hifu)oterapeutycznych.

Za pomocą specjalnych urządzeń usprawnianie jest krążenie limfy. Limfa to płyn tkankowy, który spływa do naczyń chłonnych, budujących całą sieć naczyń limfatycznych. Tym sposobem możemy zapobiec chorobom, które biorą się z obrzęków zastoinowych czy zapalnych. Tempo masażu jest dosyć wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, zaś stosowane techniki wykonywane są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi tego rodzaju mogą być przeprowadzane nawet do kilu razy w ciągu dnia. Sporo osób narzeka na własny brzuch, doskonałe są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (szczegóły zabiegu).

To zabieg chirurgiczny, polega na wprowadzeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem ssącym, które robi podciśnienie. W czasie jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda niezwykle skuteczna, ale również najbardziej inwazyjna.

Sposobem mniej inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę także wpuszcza się poprzez maleńkie rozcięcia kaniulę, ale ze światłowodem, wytwarza ona promienie laserowe oraz rozbija komórki tłuszczowe. Przez to uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica pomiędzy odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest dość duża, gdyż oddzielonego w trakcie tej drugiej metody tłuszczu nie trzeba ściągać. Jest on usunięty z organizmu poprzez wątrobę oraz nerki.