Skip to content

Jakiego rodzaju sekrety kryje Szklarska Poręba, dlaczego warto ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!
Chociaż jest miastem, zachwyca spokojem i nietuzinkową atmosferą. Piękna okolica i rewelacyjna zabudowa czynią z niej najmodniejszy ośrodek turystyczny, którym mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do odpoczynku w górach, w którym przez cały czas można aktywnie spędzać rodzinny czas w hotel Szklarska Poręba.

Choć jest miastem, zachwyca spokojem i nietuzinkową atmosferą. Wspaniała okolica i rewelacyjna zabudowa czynią z niej najbardziej modny ośrodek turystyczny, jakim mogą się pochwalić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do relaksu w górach, w jakim przez cały rok można aktywnie spędzać rodzinny czas w hotel Szklarska Poręba.

SPA

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Latem czekają tu na turystów różne szlaki, dzięki którym możesz odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej popularne Góry Izerskie. W okresie zimowym Szklarska Poręba jest kurortem perfekcyjnym dla tych, co planują rodzinny wyjazd na narty. Liczne wyciągi i interesujące trasy zjazdowe, doskonałe trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić przyjezdnych Szklarska Poręba. Noclegi w eleganckich pensjonatach, jak hotel BossaNova Szklarska Poręba oraz cudowna magia miejsca to następne atrybuty, które już dawno docenili miłośnicy turystyki. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na przyjezdnych?

Jest ich naprawdę sporo.

Jeśli chcesz poznać większą ilość faktów na omawiane zagadnienie – polecam przeczytać (https://www.permanent24.pl/bb-glow-ampulki) wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

Karczma sądowa, historyczne kościoły i pamiętające dawne czasy pensjonaty – tak wygląda zabudowa miasta. Ogromną atrakcją jest Stara Chata Walońska, gdzie można zapoznać się z ziołami oraz zasadami wypłukiwania złota. Miejscem równie interesującym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w którym spotykają się dzisiaj miejscowi artyści. Interesującymi zbiorami zachwyca muzeum, jakiego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, rewelacyjne zbiory posiada także Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, jakich pasjonuje hutnictwo szkła (bardzo istotna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), ogromną atrakcją może być wizyta w Leśnej Hucie. Nie brakuje też w granicach Szklarskiej Poręby miejsc atrakcyjnych dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z ciekawostek jest tu skałka którą zwie się Chybotkiem oraz głaz, zwany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby jest jednakże Wodospad Szklarki – bardzo widokowy i odwiedzany przez wszystkie wycieczki zaglądające w Karkonosze. Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień spadającej wody wywiera na turystach duże wrażenie. Bardzo dużo uroku ma też zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w jakiego gościnnych progach jesteśmy w stanie odpocząć w wyjątkowym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby jesteśmy w stanie się też wybrać na spacer do innego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w Sudetach (ma aż27 metrów), jaki zachwyca wielkim jarem i trzema wyjątkowo malowniczymi kaskadami. Już dzisiaj zaplanuj czas na przyjazd do Szklarska Poręba hotel.