Skip to content

Jakie środki stosować, żeby nasza skóra zawsze wyglądała dobrze? Czy istnieje jakiegoś rodzaju specjalny specyfik?

To właśnie ciało ślimaka wytwarza śluz, w jakim zawarte są substancje regenerujące różne komórki ciała. Analogicznie naukowcy zaczęli myśleć o regenerowaniu ludzkiego naskórka: jeśli śluz ma wpływ na zrekonstruowanie tkanek ślimaka to czemu nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Przeprowadzono badania jakie udowodniły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.

To właśnie ciało ślimaka produkuje śluz, w którym zawarte są substancje regenerujące różne komórki ciała. Analogicznie naukowcy pomyśleli o regenerowaniu ludzkiej skóry: jeśli śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka to czemu nie miałby zadziałać na ludzką skórę? Zrobiono badania które udowodniły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.Naukowcy zaczęli rozmyślać o regeneracji ludzkiej skóry, gdyż skoro śluz ma wpływ na odbudowywanie tkanek ślimaka, to dlaczego nie mógłby zadziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono liczne badania, które potwierdziły te przypuszczenia, w ten sposób powstał krem ze śluzu ślimaka, który jest dzisiaj bardzo często używany do pielęgnowania ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wspaniałego, naturalnego surowca do produkcji różnego rodzaju kosmetyków, wspomnianego wyżej kremu, ale nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający w ten sposób kolagen wypełnia zmarszczki oraz blizny, i jednocześnie regeneruje skórę, pomagając w walce z trądzikiem i przebarwieniami. Systematyczne stosowanie preparatu pozwala odzyskać wcześniejszą elastyczność jak również gładkość skóry.

Czy na danej witrynie www (http://www.ratynscystomatologia.pl/chirurgia-stomatologiczna-warszawa/) wyszukałeś wszelkie niezbędne informacje? Jeżeli czujesz niedosyt, to namawiamy na nową. Wejdź w ten link i już.

Krem taki znajduje zastosowanie szczególnie w sytuacji, jeśli kolejne kosmetyki okazały się mało skuteczne, nie dały pożądanych rezultatów. A w jaki sposób to się zaczęło? Ślady najstarszych zastosowań leczenia problemów naskórka przy pomocy śluzu ślimaka możemy znaleźć już u Hipokratesa, lecz również u Indian, którzy zamieszkiwali kiedyś Araucanię, to znaczy obecny obszar południowego Chile. Badania naukowców nad właściwościami śluzu ślimaka rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, natomiast dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować śluz, jako dodatek do preparatów kosmetycznych.

Równie ekscytujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem dermatolog wrocław, który jest tu!

Obecnie ten wyjątkowy składnik można znaleźć w różnych preparatach kosmetycznych, jak balsamy do ciała czy żel do mycia twarzy – informacje. Warto wiedzieć, iż sama nazwa specyfika, to znaczy ekstrakt ze śluzu ślimaka, wzbudza bardzo dużo kontrowersji, lecz ze względu na własną skuteczność i niesamowite działanie znajduje wciąż większe zastosowanie w branży kosmetycznej. By natomiast uzyskać tego typu specyfik trzeba wiele czasu. Ekstrakt natomiast to produkt czysto farmaceutyczny, czyli jest objęty ścisłą kontrolą.