Skip to content

Jakie schorzenia związane z nogami są najbardziej nieprzyjemne? Czy możemy coś z nimi zrobić?
Tak naprawdę najbardziej doceniamy swoje ciało, kiedy zaczyna coś się w nim psuć. Normalnie, kiedy czujemy się dobrze oraz nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie pomyślnie się układa i wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, gdy dochodzi do problemów, to trzeba pójść po właściwą pomoc, żeby znowu czuć radość życia. Jeżeli mowa o naszym ciele, to są miejsca mniej oraz bardziej podatne na uczucie bólu i kontuzje, na pewno natomiast niektóre problemy uniemożliwiają normalne życie, tak jest na pewno z nogami.

Tak naprawdę najbardziej doceniamy swoje ciało, kiedy zaczyna coś w nim szwankować. Na co dzień, gdy czujemy się dobrze oraz nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest bardzo dobre, nasze życie pomyślnie się układa i wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, kiedy nadchodzą problemy, to trzeba zgłosić się po właściwą pomoc, aby znowu czuć radość życia. Jeżeli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej oraz bardziej podatne na ból i kontuzje, na pewno natomiast niektóre schorzenia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest z pewnością z nogami.

po operacji kolana

Autor: toivo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej w tego typu sytuacjach niezbędna jest artroskopia kolana. Jest to mało inwazyjna metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Wygląda to w ten sposób, iż wprowadza się do kolana kamerę, dzięki czemu można obejrzeć wszelkie elementy stawu kolanowego. Przez drugi malutki otwór wprowadza się narzędzia artroskopowe, dzięki nim możliwe jest by naprawiać wszelkie uszkodzenia w stawie.

Żeby poszerzyć wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (https://www.jednosc.pl/prodList,2,pellety-pszenne,PL), która ma ciekawe informacje na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Po zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, natomiast na tydzień pozostaną dwa szwy. Sam zabieg nie jest długi, robiony jest przeważnie w znieczuleniu ogólnym. Czasami jednak wykonać trzeba bardziej zaawansowane zabiegi, do takich należy na pewno rekonstrukcja kolana . Więzadło krzyżowe przednie łączy piszczel z kością udową, przez to nie następuje przemieszczanie się piszczeli w przód. Istotne jest, by mechanizm taki funkcjonował przy każdym możliwym kącie zgięcia kolana. Najbardziej powszechną przyczyną natomiast jest skręcenie kolana, z pewnością natomiast rzadziej uderzenie z tyłu w łydkę. Po urazie często dochodzi do powstania krwiaka wewnątrz stawu (więcej o endoptotezie).

RTG kolan

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej nie można rozprostować kolana z powodu blokowania się kikuta więzadła pomiędzy kośćmi. Jest natomiast czasem tak, iż dolegliwości nie są aż tak duże. Podobnie można powiedzieć o innych rekonstrukcjach, jak rekonstrukcja więzadła, ponieważ przyczyny wystąpienia skręcenia są podobne. Urazy tego typu wywołują daleko postępującą niestabilność kończyn dolnych, to poważne schorzenie, które należy jak najszybciej wyleczyć. Jeśli chodzi o wszelkie schorzenia kończyn dolnych, to należą one do tych najbardziej niekomfortowych, jakie chcemy jak najszybciej wyleczyć. Dojście do wcześniejszej sprawności w tym wypadku to kwestia naszego samodzielnego funkcjonowania.