Skip to content

Jakim sposobem efektywnie borykać się z otyłością – opaska żołądkowa jako najlepsze rozwiązanie
W dzisiejszych czasach wiele osób walczy z kłopotem otyłości. W nowoczesnych czasach kłopot otyłości jest bardzo nagminny i masa osób na co dzień boryka się z tym kłopotem. Naturalnie nadwagę i otyłość można pokonać, chociaż nie jest to banalne i wymaga znacznego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania oraz nieustępliwości.

Aktualnie mnogość osób walczy z kłopotem otyłości. W współczesnych czasach problem otyłości jest niezmiernie nagminny i niemało osób codziennie boryka się z tym kłopotem. Rzecz jasna nadwagę i otyłość wolno pokonać, niemniej nie jest to proste i wymaga dużego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania i wytrwałości.

dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Żeby skutecznie zrzucić daremne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim dobra dieta – (warto zobaczyć wczasy z dietą dr ewy dąbrowskiej) i także aktywność fizyczna. Aczkolwiek nie u każdego dostarczy to satysfakcjonujące efekty. Więc teraz nadzwyczaj dużą popularnością cieszy się zabieg, jaki skutecznie pozwala pozbyć się otyłości – tak zwana opaska żołądkowa.

Włożenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, jaki znany jest już od wielu lat. Cechuje się on niesłychanie wielką skutecznością i zapewnia faktycznie duże wyniki, bo już w ciągu dwóch lat wolno pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a w wielu przypadkach nawet jeszcze więcej. Opaska taka wybornie sprawdza się więc w wielu rozmaitych wypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski silikonowe żołądkowej, jaka jest wyposażona w balon żołądkowy wykonalne jest regulowanie tempa odchudzania.

dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem szczególnego płynu, jakim jest napełniany, zaś w zależności od jego stopnia zaciśnięcia przyjmuje się mniejsze albo większe wielkości pokarmu. Założenie takiej opaski trwa mniej więcej 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, następnie pacjent przyjmuje środki znieczulające. Jeszcze tego samego dnia po wykonaniu operacji pacjent powinien rozpocząć siadać, niemniej jednak rekomendowany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do całościowej sprawności i typowej aktywności wraca się na ogół po kilku tygodniach. Koszt założenia takiej opaski to blisko 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten adresowany jest zwłaszcza do osób otyłych, których BMI wynosi ponad 40, natomiast inne metody odchudzania są nieskuteczne. Prócz tego operacja taka przepisywana jest też osobom, które posiadają różnorodne kłopoty zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak przykładowo cukrzyca, zespół bezdechów sennych czy także nadciśnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*