Skip to content

Jesienna ochrona wrażliwej skóry – jakie wybierać kosmetyki i w jaki sposób wzmacniać ich działanie?
Początek października to ciężki czas dla wrażliwej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią dbać podczas pierwszych pochmurnych dni? Mocne wakacyjne słońce przyzwyczaiło naskórek twarzy i dłoni do upalnych temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może spowodować spierzchnięcie skóry na dłoniach i nieprzyjemne napięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak głęboko nawilżyć skórę i chronić ją przed zacinającym wiatrem.

Początkowe dni września to niefortunny okres dla delikatnej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zatroszczyć się w czasie pierwszych chłodniejszych dni? Mocne wakacyjne słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i rąk do upalnych temperatur. Nagłe ochłodzenie może powodować spierzchnięcie skóry na dłoniach i nieprzyjemne napięcie na twarzy. Właściwe kosmetyki pomogą jednak głęboko odżywić skórę i chronić ją przed ostrym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk musi posiadać przynajmniej glicerynę i zestaw witamin A, E i F. Formułę jeszcze wzbogacą wosk pszczeli i olejek arganowy . Krem do rąk dobrze jest aplikować na dłonie, gdy tylko można – szczegóły. Zaraz po myciu, po pozmywaniu naczyń, sprzątaniu, po powrocie do domu i koniecznie przed snem. Szczególnie nocą skóra regeneruje się najintensywniej. Od czasu do czasu warto jest również nakładać grubszą warstwę kremu i nałożyć bawełniane rękawiczki.

Resztki takiej maski można usunąć po kilku godzinach. Wybierając kremy do twarzy też należy przyjrzeć się składowi. Lepiej unikać konserwantów i sztucznych barwników. Organiczne kosmetyki, wzmocnione witaminami i olejami dużo efektywniej przysłużą się delikatnej skórze twarzy. Najlepiej jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodniejsze dni. Tego typu kremy do twarzy posiadają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie przesuszenia.

Kosmetyk dobrze jest wmasować jakieś pół godziny przed wyjściem z domu. Dzięki temu będzie już działał, gdy naskórek zostanie wystawiona na chłodne powietrze. Jeśli, pomimo aplikowania kremów, na twarzy wystąpi nieprzyjemna sucha skóra, można ją usunąć za pomocą łagodnych preparatów peelingujących. Najlepiej wybrać te nawilżające, z gliceryną i wzbogacone o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to jednak za mało, by zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zatroszczyć się o jej odżywianie także od wnętrza. Można wspomagać się suplementami i ziołowymi naparami, przykładowo z pokrzywy lub skrzypu. Choć to banał, należy też jeść dużo owoców i warzyw oraz codziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej. Tutaj więcej: .