Skip to content

Gdy swędzi i piecze
Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Z tego względu codzienna dbałość o nią może sprawiać wiele trudności.

Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, często objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzenia i pieczenia. Z tego względu dbanie o nią wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach bez trudu znajdziemy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem do skóry wrażliwej wybrać? Podane wskazówki pomogą nam dopasować najlepszy krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Czynników sprawczych nadwrażliwości skóry wyszukamy dużo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy niedobra dieta.Wrażliwą cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa momentalnie reaguje na zimno. Podrażniają ją również detergenty, kosmetyki oraz alkohol jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Kupując krem do cery wrażliwej trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (-> przeczytaj na stronie). Dobrym pomysłem jest wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien powodować podrażnienia skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Ma to duże znaczenie uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy muszą również tworzyć barierę przed chłodem i słońcem.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, szczególnie o właściwościach łagodzących, i regenerujących które wzmocnią barierę ochronną. Bez względu roku chrońmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeśli uda nam się natrafić na odpowiedni krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa skóra zachwyci swym pięknem.