Skip to content

Gdy swędzi i piecze
Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Z tego względu dbanie o nią może sprawiać wiele trudności.

Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, często objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzenia i pieczenia. Z tego względu dbanie o nią wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach bez trudu znajdziemy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem do skóry wrażliwej wybrać? Podane wskazówki pomogą nam dopasować najlepszy krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Czynników sprawczych nadwrażliwości skóry wyszukamy dużo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy niedobra dieta.Wrażliwą cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa momentalnie reaguje na zimno. Podrażniają ją również detergenty, kosmetyki (sprawdź: dermokosmetyki) oraz alkohol jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Kupując krem do cery wrażliwej trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (-> przeczytaj na stronie). Dobrym pomysłem jest wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien powodować podrażnienia skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Ma to duże znaczenie uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy muszą również tworzyć barierę przed chłodem i słońcem.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, szczególnie o właściwościach łagodzących, i regenerujących które wzmocnią barierę ochronną. Bez względu roku chrońmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeśli uda nam się natrafić na odpowiedni krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa skóra zachwyci swym pięknem.