Skip to content

Kąpiele solankowe używane są pomocniczo w terapii rozmaitych chorób. Jednocześnie mają też dobry wpływ na urodę i poprawę samopoczucia
Sole lecznicze kojarzą się głównie z miejscami, takimi jak uzdrowisko lub sanatorium. Trudno się dziwić, sól lecznicza znajdująca się w wodzie posiada bowiem wiele właściwości leczniczych. Poprawia krążenie krwi, poprawia ciśnienie krwi, reguluje funkcjonowanie nerek.

Sole lecznicze kojarzą się głównie z miejscami, przypominającymi uzdrowisko lub sanatorium. Nic dziwnego, sól znajdująca się w wannie z wodą wykazuje bowiem sporo właściwości leczniczych. Korzystnie wpływa na krążenie krwi, reguluje ciśnienie krwi, korzystnie wpływa na funkcjonowanie nerek.

dobra sól do kąpieli

Autor: Nina Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Przydatna jest także przy bólach reumatycznych i przy chorobach stawowych, a ponadto przy nerwobólach oraz zmianach trądzikowych. Kąpiele solankowe przyspieszają też metabolizm, dlatego niejednokrotnie pomagają walczyć z otyłością. Zwłaszcza w przypadku dzieci, ale nie tylko. Część kobiet używa leczniczych kąpieli, aby zredukować cellulit. Kąpiel solankowa poprawia też wygląd naszej cery. Wygładza ją i redukuje zmiany wywołane przez trądzik lub łuszczycę trądzikiem albo łuszczycą. Używana jest również do kąpieli częściowych, w czasie wykonywania pedicure i manicure. Doskonale zmiękcza bowiem martwy naskórek i umożliwia jego usunięcie. Terapie z użyciem soli do kąpieli przeprowadza się więc, również w luksusowych pracowniach kosmetycznych i spa. Tak naprawdę, sole lecznicze dostępne są jednak również w drogeriach i aptekach. Można więc używać ich również w domu.Przedtem jak zakupimy sól sól kamienna leczniczą, dobrze jednak dowiedzieć się w jaki sposób ją zastosować.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Nieodpowiednia temperatura wody w wannie albo niewłaściwy czas trwania kąpieli mogą źle wpłynąć na jej skuteczność lub wręcz wywołać niebezpieczne warunki dla ludzkiego zdrowia. Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że ze względu na stopień zanurzenia ciała, wyróżnia się następujące rodzaje kąpieli solankowych: całkowita, trzy czwarte, półkąpiel i kąpiel nasiadowa. Wskazane typy kąpieli odróżnia dopuszczalny czas ich trwania oraz temperatura wody. Dobrze pamiętać także, że inne temperatury oraz ramy czasowe będą dotyczyć dzieci i młodzieży, a inne dorosłych. Dlatego zanim zastosujemy terapię solą, powinniśmy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pomoże on nam odpowiednio korzystać z soli, a ponadto doradzi nam, jakie sole lecznicze są dla nas najbardziej wskazane. Wszystko uzależnione jest bowiem od celu , jaki chcemy osiągnąć w wyniku terapii.