Skip to content

Każda matka musi zaufać własnej intuicji. Przecież natura ofiarowała nam ten dar, musimy go tylko odnaleźć w sobie
Każda mama jest świadoma tego, że jej pociecha powinna być najszczęśliwsza na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie wątpi w to, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.

Każda mama jest świadoma tego, że jej jej dziecko powinno być najbardziej kochane na świecie. Nie ma wyjątku od tego. Co to znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie wątpi w to, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Bardziej od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś bardzo silnego i niezwykłego, co trudno opisać słowami. Szczęśliwe dzieciństwo to przede wszystkim kochająca rodzina, której przedstawicielką jest matka, to ona przecież nosiła dziecko – kocyk z imieniem dla dziecka pod sercem.

Nie inaczej jest w naturze, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Możemy się zresztą wiele nauczyć od zwierząt i ich zachowań.

Zaciekawiły Cię kluczowe informacje (http://www.zabawekczas.pl/produkty/kultura-i-rozrywka,2,2687) podane w naszym artykule? Bardzo przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą następnymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Nie bez powodu zwraca się uwagę na to, żeby w czasie ciąży nie czytać zbyt wiele poradników o tym, jak wychowywać dziecko, czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Niezbędna jest odpowiednia wiedza, ale z umiarem. Jakoś zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy doskonale wiedzą jak zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? To się nazywa po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo wie o tym każda matka, jak najlepiej zaopiekować się własnym dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, która może się objawiać na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to poczucie czegoś, czym jest bezpieczeństwo. Nasze dziecko musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To ogromnie ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (na stronie) lub stacjonarnego, to właściwe wybieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba również pamiętać o tym, że dziecko w lecie nie może być ubrane w zbyt grube ciuchy, a zimą trzeba pamiętać, żeby dziecko miało zawsze zapewnione odpowiednie ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się przede wszystkim dobra jakość. Ponadto możemy dostać jako prezent świąteczny.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – dziadkami, czy rodzeństwem. Fajnie też, gdyby w domu były zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.