Skip to content

Każda niewiasta marzy o gładkiej i idealnej cerze i dobrze naprężonej skórze
Każda pani śni o pięknej i pełnej blasku cerze i odpowiednio napiętej cerze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca skóra staje się sucha i coraz bardziej zniszczona. Właściwa pielęgnacja i stosowne zabiegi do cery suchej mogą odzyskać jej blask. Cera sucha jest niesłychanie delikatna. Przeważnie przybiera kolor jasnoróżowy z niewielkimi przebarwieniami.

Każda kobieta marzy o gładkiej i pełnej blasku cerze i właściwie naprężonej skórze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca cera staje się wysuszona i coraz bardziej zniszczona. Odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie zabiegi do cery suchej zdołają przywrócić jej blask. Cera sucha jest bardzo łagodna. Zwykle przybiera kolor jasnoróżowy z niewielkimi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod powierzchnią skóry mogą ukazać się zauważalne, rozszerzone naczynka. Cerę suchą mogą mieć nawet bardzo młode dziewczęta. W wypadku cery suchej o wiele wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze oznaki starzenia. Należyta pielęgnowanie opiera się na wykorzystywaniu dobrych kosmetyków. Do demakijażu trzeba stosować zawiesiste i trochę tłuste produkty, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie podrażnią. Krem do cery suchej powinien być w użyciu każdego dnia. Nie można zapomnieć o kremowaniu skóry dookoła oczu. Dodatkowe maseczki z użyciem żelu pomogą ochronić na dłuższy czas gładką cerę pod oczami. Przed zwiotczeniem można ustrzec też skórę szyi i dekoltu (kremy lichtena do pielęgnacji skóry suchej).

Krem do cery suchej na wieczór winien zawierać kompozycje tłuszczowe i zwilżające. Jeżeli cera (maleckamakeup.pl/makijaz-okolicznosciowy/) jest ogromnie wysuszona, trzeba uprzednio nałożyć na nią krem nawilżający, a po jakimś czasie krem natłuszczający. Cera sucha niedobrze toleruje solarium i długie opalanie. Najlepiej raz na 7 dni przeprowadź peeling enzymatyczny, który zetrze martwy warstewkę i zagwarantuje

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

lepsze wchłanianie się kremów nawilżających. Cera sucha jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń zewnętrznych i wewnętrznych. Stosowne nawilżenie skóry zapewni nam tylko płyn z wnętrza własnego układu. W przeciwnym razie cera będzie przesuszona i prędzej pokażą się na niej zmarszczki. Zachowanie świeżej i młodej skóry na dłuższy czas jest wykonalne właśnie przez systematyczne nawilżanie. Pielęgnacja skóry suchej to nieodzowność. Kremy do cery suchej nawilżające, winny być aplikowane każdego dnia. W ten sposób można dłuższy czas będziemy upajać się gładką, jędrną cerą bez zmarszczek przez długi czas – dowiedz się więcej o pielęgnacji cery suchej.