Skip to content

Każdy przyszły kierowca starający się o prawo jazdy musi zrobić konkretne badania
Dzięki zaświadczeniu wystawionemu przez lekarza mamy gwarancję, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by prowadzić różne rodzaje pojazdów. Jeżeli potrzebne ci badania kierowców w Krakowie, dobrze jest dowiedzieć się o kilku rzeczach, aby być zaznajomionym z tym zagadnieniem.

Dzięki dokumentowi wydanemu przez lekarza mamy gwarancję, iż nie ma żadnych przeszkód, by prowadzić wszelkiego typu pojazdy. Jeśli potrzebne ci badania kierowców w Krakowie, dobrze jest dowiedzieć się o kilku rzeczach, by być zaznajomionym z tym zagadnieniem.

kierowca samochodu

Autor: Roberto Ciucci
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno, należy zorientować się w zakresie badań. Zaliczają się do nich nade wszystko badania psychotechniczne, okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne i laboratoryjne. Konkretny zestaw jest zależny od rodzaju prawa jazdy, o które zabiega dana osoba. Zaczynając od kategorii A – tutaj zakres przeprowadzanych badań skupia się na konsultacji okulistycznej razem ze sprawdzeniem pola widzenia oraz zmierzeniem stężenia cukru we krwi. O kolejnych działaniach postanawia lekarz, jeśli ustali jakiekolwiek zalecenia – doczytaj link.

W kategorii B przeprowadza się identyczne badania. W pozostałych kategoriach niezbędne są również badania wspomniane na początku. Co więcej mogą być one realizowane jedynie przez lekarzy posiadających odpowiednie uprawnienia do tego typu działań. Inaczej nie będą one miały wartości, jak również nie będzie można użyć wystawionego przez nich dokumentu. Istotne są także badania okresowe, by skontrolować, czy konkretny kierowca może w dalszym ciągu prowadzić pojazd i nie stwarza zagrożenia na drodze.

W momencie zgłoszenia się do lekarza należy wziąć ze sobą należyte dokumenty, czyli dowód osobisty bądź inny dokument zawierający numer PESEL, zaś w przypadku kierowców z prawem jazdy w wyższej kategorii, trzeba jeszcze pamiętać o aktualnych badaniach psychotechnicznych. Jeśli go zapomnimy lub nie mamy takiego dokumentu, konieczne będzie zrobienie badania na miejscu. Poza tym osoba idąca do placówki medycznej musi być na czczo, inaczej nie będzie możliwości wykonania stosownych badań. To kwestia, o jakiej wiele osób nie pamięta, więc miejmy to na uwadze.

Na koniec dobrze jest dodać, że bez względu na to, jakie badania wykonujemy – czy są to badania (odnośnik do serwisu) dla kierowców czy EMG – za każdym razem trzeba wybierać renomowane ośrodki, albowiem zdrowie powinno być najistotniejszą kwestią dla każdego człowieka.

Źródło artykułu: