Skip to content

Kiedy warto szukać pomocy u psychoterapeuty?
Jeśli masz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swym życiem, lub czujesz się nim zanadto obciążony, dobrze skorzystać z porady psychologa. Dialog z postronnym terapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie polepszy twoje życie, oraz wspomoże rozwiązywanie niepokojących problemów. Psychoterapeuta to postronna, jak też odpowiednio wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać oraz umiejętnie wyciągnie konkluzje, tak aby w sposób prędki, nieskomplikowany a przed wszystkim efektywny zmierzać do wyjścia z kłębiących się trudności. Psychoterapia jest to samodzielna podróż w głąb własnej osobowości. Pomaga dojrzeć i zrozumieć własne zachowania i odczucia.

Jeżeli masz wrażenie, iż tracisz kontrolę nad własnym życiem, bądź czujesz się nim nadmiernie przytłoczony, dobrze skorzystać z porady specjalisty. Dialog z postronnym terapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie polepszy twoje życie, a także wspomoże rozwiązywanie niepokojących problemów. Psychoterapeuta to postronna, jak też odpowiednio wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać oraz we właściwy sposób wyciągnie wnioski, tak aby w sposób szybki, nieskomplikowany a przed wszystkim skuteczny dążyć do rozwiązania kłębiących się problemów. Psychoterapia jest samodzielną podróżą w środek własnej osobowości. Pomaga zauważyć i odgadnąć własne zachowania oraz odczucia.

wizyta u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dobrze jest wybrać się do psychoterapeuty? Wtedy kiedy osobiste reakcje nas przerastają, np. wówczas, kiedy nadmiernie emocjonalnie reagujemy na neutralne sytuacje. Zwłaszcza jeśli powodują one długofalowe odczucie przygnębienia, zdenerwowania czy też wyrzutów sumienia. Także wtedy gdy zadziwiają nas osobiste reakcje, przechodzące ze skrajności w skrajność, np. nadpobudliwość przeplatająca się z uczuciem pustki czy żalu. Niskie poczucie własnej wartości które ogranicza normalne funkcjonowanie czy stwarza kłopoty w kontaktach z otoczeniem, powinny także zmotywować nas do konsultacji z psychoterapeutą. Gdy cierpisz na fobie, długotrwale utrudniające życie, jeżeli nie potrafisz dać sobie rady z przeszłością i wciąż do niej wracasz, wzmacniając tylko poczucie bezsilności, napięcia czy gniewu. Jeśli cierpisz na problemy natury erotycznej. Jeżeli (więcej opinii pod tym łączem www.dziegielewska.eu-kliknij to łącze) zaznajesz przemocy . Jeżeli nie akceptujesz swojego ciała i wciąż spostrzegasz tylko własne defekty. Gdy cierpisz na długookresową bezsenność i nocne koszmary. Również jeżeli (rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-relaksacyjny-calego-ciala/) chcesz polepszyć swoje życie oraz stosunki z rodzicami, latoroślami bądź wspólnikami.

W jaki sposób odnaleźć dobrego specjalistę? Być może ktoś ze znajomych słyszał o sprawdzonym psychologu. Jeżeli nie, wystarczy zasiąść z kubkiem herbaty przed komputerem i wbić w Google wyrażenie: gabinet psychologiczny Katowice (w przypadku osób mieszkających w tym mieście), a uzyskamy ponad 300 000 wyników ! Dobrze też popytać na tematycznych forach o sprawdzonego specjalistę.