Skip to content

Kiedy nasze serce przestaje pracować w odpowiedni sposób…
Osoby, które mają kłopoty z sercem doskonale wiedzą o tym, iż nagłe zatrzymanie bicia tego narządu może spotkać nas w każdym momencie. Jest to szczególnie częste wówczas, kiedy następuje wzmożony wysiłek fizyczny albo też stres. Powinniśmy wiedzieć o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Osoby, które mają kłopoty z sercem bez wątpienia wiedzą o tym, że nagłe zatrzymanie bicia tego narządu może spotkać nas w każdej chwili. Jest to szczególnie możliwe wówczas, kiedy występuje duży wysiłek fizyczny bądź też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, gdy nasze serce przestaje pracować w odpowiedni sposób, czego wynikiem może być ustanie krążenia krwi, a jednocześnie niedotlenienie organizmu człowieka. W najgorszych sytuacjach może wówczas dojść do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia czy też stylu życia. W sytuacji zawału zwykle ujawnia się mocny ból w klatce piersiowej, w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech (oczyszczacze powietrza dla alergików) oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które mają tego rodzaju kłopoty, powinny być zaopatrzone w niezbędny pulsoksymetr tego typu .

Czytasz teraz niezwykle interesujący wpis, więc na pewno zainteresuje Cię też ten udostępniony (https://www.hospicjumkatowice.pl/) materiał – on również jest wart przeczytania.

Bardzo pomocny w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed.
Defiblyrator Aed jest specjalnym urządzeniem, którego podstawowym zadaniem jest przywracanie właściwej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o właściwym natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bardzo istotne jest, aby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia od razu zacząć pomagać. Człowiek, u którego stwierdzono symptomy tego typu, z każdą minutą może mieć problemy z przeżyciem! Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby jak najszybciej podjąć niezbędne zabiegi ratunkowe, aby zwiększyć szansę na uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu wypadku będzie defiblyrator Aed i zostanie profesjonalnie wykorzystany, możliwość przeżycia może się zwiększyć nawet do 70% – jak napisane jest na portalu .

Na szczęście obecnie wiedza ludzi w tej kwestii jest znacznie większa niż kiedyś. Okazuje się jednak, że o wiele częściej defibrylatory aed umieszczane są m.in. w zakładach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Najczęściej tam, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi, musi znajdować się to urządzenie. Niezwykle istotne jest także, aby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*