Skip to content

Kiedy nasze serce przestaje pracować w odpowiedni sposób…
Osoby, które mają kłopoty z sercem doskonale wiedzą o tym, iż nagłe zatrzymanie bicia tego narządu może spotkać nas w każdym momencie. Jest to szczególnie częste wówczas, kiedy następuje wzmożony wysiłek fizyczny albo też stres. Powinniśmy wiedzieć o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Osoby, które mają kłopoty z sercem bez wątpienia wiedzą o tym, że nagłe zatrzymanie bicia tego narządu może spotkać nas w każdej chwili. Jest to szczególnie możliwe wówczas, kiedy występuje duży wysiłek fizyczny bądź też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, gdy nasze serce przestaje pracować w odpowiedni sposób, czego wynikiem może być ustanie krążenia krwi, a jednocześnie niedotlenienie organizmu człowieka. W najgorszych sytuacjach może wówczas dojść do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia czy też stylu życia. W sytuacji zawału zwykle ujawnia się mocny ból w klatce piersiowej, w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech (oczyszczacze powietrza dla alergików) oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które mają tego rodzaju kłopoty, powinny być zaopatrzone w niezbędny pulsoksymetr tego typu .

Czytasz teraz niezwykle interesujący wpis, więc na pewno zainteresuje Cię też ten udostępniony (https://www.hospicjumkatowice.pl/) materiał – on również jest wart przeczytania.

Bardzo pomocny w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed.
Defiblyrator Aed jest specjalnym urządzeniem, którego podstawowym zadaniem jest przywracanie właściwej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o właściwym natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bardzo istotne jest, aby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia od razu zacząć pomagać. Człowiek, u którego stwierdzono symptomy tego typu, z każdą minutą może mieć problemy z przeżyciem! Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby jak najszybciej podjąć niezbędne zabiegi ratunkowe, aby zwiększyć szansę na uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu wypadku będzie defiblyrator Aed i zostanie profesjonalnie wykorzystany, możliwość przeżycia może się zwiększyć nawet do 70% – jak napisane jest na portalu .

Na szczęście obecnie wiedza ludzi w tej kwestii jest znacznie większa niż kiedyś. Okazuje się jednak, że o wiele częściej defibrylatory aed umieszczane są m.in. w zakładach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Najczęściej tam, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi, musi znajdować się to urządzenie. Niezwykle istotne jest także, aby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.