Skip to content

Kłopoty z chodzeniem, bolesne stopy? To mogą być haluksy. Co to jest? I jak z nimi walczyć?
Są takie choroby, które pokazują się niespodziewanie, ale jednocześnie już poprzednio dawały o sobie znać. Problem o którym wspominamy nie jest śmiertelne, jednak bardzo utrudnia życie, aż do tego stopnia, że z trudnością się poruszamy, więc możemy ograniczyć własną aktywność do minimum. Haluksy, bo o nich mowa, to niezwykle nieprzyjemna dolegliwość, z którą jednak można skutecznie wygrać.

Są tego typu dolegliwości, które przybywają się nagle, jednak równocześnie już poprzednio zaczynały o sobie znać. Problem o którym będziemy mówić nie jest zabójczy, jednak bardzo komplikuje życie, aż do tego stopnia, że niełatwo się poruszamy, więc możemy ograniczyć swoją aktywność do minimum. Haluksy, bo to o nich piszemy, to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, z którą jednak można skutecznie walczyć.

Piękne stopy

Autor: Instytut Urody beautebar
Źródło: Instytut Urody beautebar

Haluksy operacja jest konieczna w sytuacji, gdy zmiany związane ze zwyrodnieniami stopy bardzo utrudniają nam chodzenie. Jednakże, jeśli pragniemy poddać się tego typu zabiegowi czeka nas zbiór badań, na przykład zrobienie zdjęć rentgenowskich.

Ona jest niesamowicie niebanalna – uczciwie zalecam tą treść (http://www.dotatuazu.pl/pl/c/FARBY-DO-TATUAZU/85). Jeśli masz ochotę pogłębić zakres swej wiedzy na taki temat, to kliknij ten odsyłacz.

Niezwykle pomyślną informacją dla osób, które pragną poddać się operacji na haluksy jest fakt, że w poprzednich latach techniki chirurgicznego leczenia tej choroby stały się jeszcze niezwykle profesjonalne. Zabieg taki najczęściej robi się w znieczuleniu miejscowym, używa się do tego celu zastrzyku z lidokainy. Ta dolegliwość nazywane jest także paluchem koślawym, w jaki sposób więc przeprowadza się operację, jak wygląda leczenie paluchów koślawych?

Opiera się to na zabiegu osteotomi, a więc cięcia kości. Zabieg wykonuje się przy użyciu małej tytanowej śrubki, ma ona w środku otwór, dzięki niemu można wykonać bardzo małe nacięcie. Takie tytanowe śrubki odznaczają się niezwykle znaczną wytrzymałością, więc kość szybciej może się zrosnąć. Te śrubki mają jednocześnie trzymać kość w nowej, dogodniejszej pozycji. Zdarza się jednakże, że śrubki się obluzują, więc niezbędne jest ich wyciągnięcie. Ma to miejsce tylko wówczas, jeślipojawiło się podrażnienie.

Jak pozbyć się uciążliwych nagniotków

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

W tego typu sprawie pacjent jest poddany znieczuleniu ogólnie i miejscowo, z kolei do zlikwidowania śrubki stosuje się małe nacięcie. zabieg jest jednak ostatnią deską ratunku, a czasami należy wcześniej zapobiegać niż leczyć. Jeśli więc chcemy zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego schorzenia powinniśmy kupować buty dobrze wyprofilowane, które nie będą uciskać na palce stóp. Rozmiar musi być także idealnie dopasowany. To minimalizuje możliwość występowania haluksów, więc należy o tym pomyśleć. Więcej na