Skip to content

Problemy z kolanem, czyli parę istotnych informacji w temacie operowania kolana
W obecnych czasach, ludzie chorują na przeróżne choroby. Niektóre są spowodowane predyspozycjami genetycznymi, inne nabywa się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają na skutek wypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma w dzisiejszych czasach problemy z kolanami. Ten kłopot dotyka nie tylko starsze osoby, na skutek ich wieku, w wielu przypadkach ludzie młodzi, borykają się z wielorakimi problemami z kolanami. O ile chodzi o ludzi młodych, to często ich kłopoty z kolanami są wywołane wielorakimi wypadkami i kontuzjami.

W współczesnych czasach, ludzie chorują na różnorodne choroby. Poniektóre są wywołane predyspozycjami genetycznymi, inne nabywa się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają na skutek wypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma dzisiaj kłopoty z kolanami. Ten problem dotyka nie tylko starsze osoby, na skutek ich wieku, w wielu przypadkach ludzie młodzi, borykają się z różnorodnymi problemami z kolanami. Jeżeli chodzi o ludzi młodych, to niejednokrotnie ich problemy z kolanami są spowodowane rozmaitymi karambolami i kontuzjami.

operacja kolana

Autor: Tyler Karaszewski
Źródło: http://www.flickr.com
Na ogół przydarzają się osobom prężnie uprawiającym różne sporty, a także ludziom młodym, jacy prowadzą burzliwy tryb życia. Takim osobom często przydarzają się wypadki, które niszczą im kolana, wtenczas zostaje im już wyłącznie operacja kolana, przeprowadzona przez specjalistę w tej sferze. Taka operacja zawsze jest realizowana, gdy nie ma innej możności naprawy kolana.

W poniektórych wypadkach starczy rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia fizyczne, ale w wielu wypadkach jest na to za późno i potrzebna jest interwencja chirurga. Operacja tego rodzaju, może posiadać przeróżny tok, w zależności od tego z jakim kłopotem boryka się pacjent. Najpopularniejszym zabiegiem tego typu jest Artroskopia kolana, czyli zbadanie przyczyny przypadłości i znalezienie na nią rozwiązania. Poza tym częstą operacją kolana, jest wymiana stawu kolanowego, innymi słowy Endoproteza. Ten zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com

całkowitym, lecz niekiedy starczy znieczulenie miejscowe, czyli rdzeniowe. Operacja taka musi być zrealizowana przez osoby doświadczone, długo czynne w tej domenie.

Tylko wtenczas ma się pewność ich biegłości i wiedzy. Nagminnie na operację kolana, powinno się oczekiwać dłuższy okres, w takim razie jeżeli następuje taka konieczność, powinno się się jak najszybciej zapisać na listę wyczekujących. Zabieg estetyczny – (dermatolog Beaumed) wolno opłacić z kasy chorych, czy też też uskutecznić go prywatnie, o ile ma się na to należyte zasoby finansowe. Czytaj także