Skip to content

Biżuteria sutasz
Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów wzbudzały pożądanie. Już ludzie pierwotni wykorzystywali małe kostki, kamienie oraz skórę zwierząt do robienia oryginalnych ozdób. W starożytności wytwarzano już niezwykle kunsztowne wyroby z cennych kamieni. I tak zostało do dzisiaj, kiedy biżuteria roznieca nasze zmysły. Jednakże w tym rzemiośle nie możemy mówić o stagnacji. Wręcz przeciwnie, co chwilę wymyślane są nowe, oryginalne techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej bogata.

Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie w czasach prehistorycznych wykorzystywali małe kostki, kamienie i skórę zwierząt do tworzenia oryginalnych ozdób. W czasach starożytnych wykonywano już niezwykle kunsztowne ozdoby z kosztownych materiałów. I tak pozostało do dzisiaj, gdy biżuteria roznieca nasze zmysły. Jednakże w tej branży nie można mówić o stagnacji. Wręcz na odwrót, nieustannie powstają nowe, oryginalne techniki, dzięki temu biżuteria jest co raz bardziej różnoraka.

Jeśli ktoś śledzi uważnie modę, może spostrzec, że co sezon pojawia się nowy motyw przewodni.

Chciałbym przyciągnąć Cię na moje www. To nowa strona, która ma mnóstwo ciekawych artykułów. Przyjemnie będzie też, jeżeli zostawisz recenzję.

Jakiś czas temu ozdabiały nas ozdoby w formie rogatych zwierząt, takich jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w tych kształtach rozchodziły się na pniu. Później przyszła pora na różnego rodzaju sowy. Te nocne zwierzęta ogłoszono synonimem miejskiego stylu. Zupełnie niedawno w dobrym tonie było zawieszanie na łańcuszku wąsów. Ten motyw opanował przemysł odzieżowy, a także ozdoby – moja strona internetowa o pięknej biżuterii od Sadva.

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy muszą ślepo iść za modą. Jeśli pragniemy się odróżniać, powinniśmy zaprojektować własną biżuterię. Mnóstwo osób przecież z tego się utrzymuje. W sieci znajdziemy całą masę blogów oraz specjalnych profile, na których ludzie pokazują własne wyroby. Jest mnóstwo technik wytwarzania biżuterii. Niezwykle popularne są ozdoby wykonywane z filcu. Ciekawą broszkę z tego materiału można bez problemu wykonać własnoręcznie. Możemy mieć wówczas pewność, że nasza biżuteria jest niepowtarzalna.

Następną, bardzo modną w ostatnim czasie, techniką jest na pewno sutasz. Domaga się ona wyjątkowej zręczności. Wykonując kolczyki sutasz, wykorzystujemy jedwabne sznurki, które potem formujemy w dowolne wzory. Można je łączyć z takimi dodatkami, jak koraliki, kryształy albo srebro. Biżuteria wykonana tą techniką jest bardzo efektowna, ale z powodzeniem możemy zakładać ją także na co dzień – . Chociaż jest wyjątkowo pracochłonna, warto się natrudzić, aby uzyskać końcowy efekt.