Skip to content

Kontuzja? Nie zamartwiaj się, spróbuj najskuteczniejszej terapii
Jedziesz na nartach, stok jest super przygotowany, śnieg świeży, lecz odpowiednio ubity, słońce cudownie świeci, a niebieskie niebo oznajmia, iż to będzie cudowny górski pobyt. Szusujesz cały dzień, na drugi dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, iż zjazd jest już trochę w złym stanie. Myślisz, że to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu stopni na plusie), a również przez coraz większą ilość narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakowoż wytrwale, aż… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, że jesteś zmuszony zrezygnować z nart już do końca pobytu. A co dalej?

Szusujesz na nartach, zjazd jest super przygotowany, śnieg świeży, lecz odpowiednio ubity, słońce cudownie świeci, a błękitne niebo mówi nam, że to będzie cudowny górski pobyt. Jeździsz calutki dzień, w następny dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, iż zjazd jest już trochę w gorszym stanie. Myślisz, iż to wszystko przez wysoką temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu kresek na plusie), a również przez coraz większą ilość narciarzy. To już nie to samo, jeździsz jednakże uparcie, aż… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, iż musisz zrezygnować z szusowania już do końca zimowych wakacji. A co dalej?

jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to za bardzo miłe, gdy w okresie urlopu jesteśmy zmuszeni udać się do fachowca. Co to w ogóle za czas wolny? Nie ma jednak innego sposobu wyjścia z tej sytuacji. Na szczęście trafiliśmy na świetnego lekarza, gdyż obecnie ten wypoczynek wspominamy, z jednej strony, jako tragedię, ale z innej strony cieszymy się, że tak się to wszystko skończyło. Ciągle możemy uprawia narciarstwo, a po ostatniej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zalecił lekarz? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą intrygującą nazwą znajduje się cudowna terapia, w której pierwsze skrzypce odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych, a jednocześnie odnowienie tkanek, jakie uległy niesprawności. Najwięcej ich pojawia się w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są przekazywane, gdy tkanki ulegają zaburzeniom. Dzieje się to w okresie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki czynnikom wzrostu następuje błyskawiczne przetransportowanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto dodać, iż terapia (zajrzyj jak wygląda terapia w krakowie) czynnikami wzrostu prp zyskuje coraz więcej zwolenników. Coraz powszechniej korzysta się z niej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Na przykład, w ortopedii znajdują przeznaczenie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a również gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto wspomnieć, że czynniki wzrostu nie zaliczają się do dziedziny leków uniwersalnych, co znaczy, że nie można nimi wyleczyć każdego przypadku, jednak jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Pamiętaj, że kontuzja nie oznacza od razu zakończenia twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, bo dzięki tego typu odkrywczym terapiom, jak opisana terapia (Rehabilitacja Wrocław Reha Kompleks) czynnikami wzrostu, wszystko staje się możliwe.