Skip to content

Korzystanie z sieci WWW pośród nasze pociechy
Sieć WWW jest niezwykle istotnym medium obecnego świata. Pozwala między innymi na zdobywanie wiedzy, ale również na błyskawiczne komunikowanie się z innymi ludźmi.

Sieć WWW jest bardzo ważnym medium obecnego świata. Umożliwia przykładowo zdobywanie wiedzy, ale również na łatwe komunikowanie się z pozostałymi ludźmi.

wypełnianie podatku przez internet

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com

Rosnąca popularność sieci WWW pociąga za sobą różne skutki. Zalicza się do nich na przykład stałe obniżanie wieku użytkowników czynnie korzystających z urządzeń komputerowych i sieci. Na chwilę obecną biegłymi użytkownikami Internetu są już kilkuletnie dzieci, w czym często przewyższają własnych dziadków, a niekiedy także rodziców. Niejednokrotnie mówi się o tym, że Internet nie jest bezpiecznym miejscem, zwłaszcza dla młodych, toteż dzieci należy chronić przed niebezpiecznymi wpływami mającymi swoje źródło w sieci. Rzecz jasna niebezpieczeństwa takie wynikają zazwyczaj z tego, że gośćmi sieci są bardzo różni ludzie i część z nich może mieć negatywny wpływ na dzieci. Pod tym względem nierzadko wspomina się przykładowo o sytuacjach pedofilów poznających swoje młode ofiary za pośrednictwem sieci. Opiekunowie próbują kontrolować, co ich dzieci robią siedząc przed komputerem, lecz z rozmaitym skutkiem.

Niebezpieczne dla dzieci miejsca w sieci

W czasie próby nazwania miejsc w sieci szkodliwych dla najmłodszych na pierwszy plan zawsze wysuwają się witryny pornograficzne czy nasycone przemocą. Istnieje jednak sporo innych, pozornie nieszkodliwych stron, które jednak mogą być groźne. Są to przykładowo modne jakiś czas temu portale wykorzystywane do czatowania, a więc rozmawiania z nieznajomymi ludźmi. Na chwilę obecną funkcje czatów przejęły po części portale społecznościowe.

Witryny dobre dla dzieci

W opozycji do różnych zagrożeń czyhających na dzieci w sieci znajduje się duża liczba witryn stworzonych konkretnie dla nich. Portale dla dzieci to takie strony, gdzie dziecko niewątpliwie jest bezpieczne (przykładowo – zrób to sam dla dzieci). Na takiej stronie zwykle zawierają się treści o charakterze rozrywkowym, ale pozbawione treści nieodpowiednich dla najmłodszych.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://super-edu.pl/faq) też ma równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Są to przykładowo proste gry komputerowe, jak również różnorodne treści humorystyczne. Takie strony zazwyczaj sporządzane są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Zwykle również dzieci mają możliwość współtworzenia stron, przykładowo umieszczając na nich swoje prace – zobacz.